Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Włoski rząd zatwierdza przejęcie Vodafone Italy przez Swisscom za 8 mld euro

Włoski rząd zatwierdził przejęcie Vodafone Italy przez Swisscom za 8 mld euro (8,7 mld USD).

W oświadczeniu Swisscom poinformował, że włoska prezydencja Rady Ministrów „bezwarunkowo zatwierdziła przejęcie zgodnie z przepisami dotyczącymi złotej mocy”.

Swisscom poinformował, że przejęcie Vodafone nie zagrozi konkurencji na włoskim rynku telekomunikacyjnym.

„Ogólnie rzecz biorąc, finalizacja transakcji Vodafone Italia jest na dobrej drodze; podlega ona dalszym regulacjom i innym zwyczajowym zatwierdzeniom” – powiedział Swisscom, który spodziewa się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2025 roku.

Ustawodawstwo o złotej mocy (z ang. “Golden Power”) przyznaje włoskiemu rządowi pozwolenie na przegląd i nałożenie weta, specjalnych warunków i zaleceń dotyczących niektórych transakcji, które mogłyby zagrozić lub zaszkodzić istotnym włoskim interesom publicznym.

Vodafone potwierdził 15 marca, że zgodził się sprzedać swoją włoską jednostkę Swisscom, w ramach transakcji, w której Swisscom połączy Vodafone ze swoją włoską spółką zależną Fastweb.

Swisscom powiedział, że transakcja będzie finansowana długiem i opłacona gotówką. Fuzja połączy 3,4 miliona klientów Fastweb z 20 milionami klientów Vodafone, czyniąc go drugim co do wielkości operatorem telekomunikacyjnym we Włoszech, za borykającym się z trudnościami Telecom Italia (TIM).

Przemawiając w marcu, Margherita Della Valle, dyrektor generalna grupy Vodafone, powiedziała:

„W przyszłości nasze firmy będą działać na rozwijających się rynkach telekomunikacyjnych – na których zajmujemy silną pozycję – co pozwoli nam zapewnić przewidywalny, silniejszy wzrost w Europie. Będzie to połączone z naszym przyspieszeniem w segmencie B2B, ponieważ nadal będziemy przejmować udział w rozwijającym się rynku usług cyfrowych”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE