Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wielka Brytania potrzebuje “ambitnego” partnerstwa z Koreą Południową, aby wzmocnić łańcuch dostaw chipów

Wielka Brytania musi lepiej współpracować ze swoimi międzynarodowymi partnerami, w szczególności z Koreą Południową, aby wzmocnić odporność swojego łańcucha dostaw półprzewodników.

Informacje podano w najnowszym badaniu Centre for Emerging Technology and Security (CETaS). Centrum badawcze, które ma swoją siedzibę w finansowanym przez rząd Instytucie Alana Turinga, przedstawiło szereg zaleceń w swoim raporcie zatytułowanym “Łańcuchy dostaw półprzewodników, sztuczna inteligencja i polityka gospodarcza”. Badanie jest wynikiem współpracy między Instytutem a Uniwersytetem Chung-Ang w Seulu, ze szczególnym naciskiem na wzmocnienie dwustronnego partnerstwa między Wielką Brytanią a Koreą.

Według raportu, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, Chin, Unii Europejskiej, Indii i Korei Południowej, rząd Wielkiej Brytanii nie stworzył zachęt do produkcji chipów. Z tego powodu stwierdzono, że Wielka Brytania musi współpracować z międzynarodowymi partnerami, ponieważ obecnie “tym, którzy chcą współpracować z Wielką Brytanią w zakresie półprzewodników, brakuje jasnego punktu zaangażowania”.

Podkreślając to, co opisano jako “złoty okres w stosunkach Wielkiej Brytanii i Korei, po zawarciu w listopadzie 2023 r. brytyjsko-koreańskiego porozumienia Downing Street”, w raporcie stwierdzono, że Korea jest jednym z kluczowych krajów, z którymi Wielka Brytania musi zbadać bardziej ambitne podejście dwustronne, ze względu na szereg wspólnych interesów. Obejmują one wspólne obawy dotyczące potencjalnych zagrożeń stwarzanych przez Chiny oraz uzupełniającą się wiedzę specjalistyczną, jaką każdy kraj posiada w branży półprzewodników.

W raporcie dodano:

“Oba kraje wykazują chęć bycia w awangardzie innowacji AI i międzynarodowych dyskusji na temat bezpieczeństwa AI. Świadczy o tym drugi Globalny Szczyt Bezpieczeństwa Sztucznej Inteligencji, którego współgospodarzami w tym roku będą Korea i Wielka Brytania”.

W sumie CETaS zaproponował 15 zaleceń w czterech szerokich kategoriach jako sposób na poprawę partnerstwa między Wielką Brytanią a Koreą Południową. Cztery kategorie to: koordynacja i zwoływanie interesariuszy; wspólne badania i rozwój oraz inwestycje; rozwijanie umiejętności i szkolenia; oraz międzynarodowa dyplomacja, w ramach której znajdują się takie zalecenia, jak utworzenie krajowego instytutu półprzewodników w Wielkiej Brytanii, współpraca nad nowymi architekturami obliczeniowymi AI, wspólne opracowywanie opartych na AI narzędzi do automatyzacji projektowania elektronicznego (EDA) typu open source oraz ściślejsze dostosowanie polityki.

W maju Korea Południowa będzie gospodarzem drugiego szczytu poświęconego bezpieczeństwu AI

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE