Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Większa moc obliczeniowa centrum danych dzięki nowym prefabrykowanym modułowym rozwiązaniom od Vertiv

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających ciągłość jej działania, przedstawił dziś gotowe prefabrykowane moduły (PFM) dla centrów danych Vertiv MegaMod i Vertiv MegaMod Plus. Zapewniają one 0,5 lub 1 megawat mocy pobieranej przez sprzęt IT, możliwe jest też ich rozszerzenie do 2 megawatów lub więcej. Wysokiej jakości prefabrykowane moduły są zintegrowane i przetestowane z wiodącymi w branży rozwiązaniami firmy Vertiv do zarządzania energią, systemami klimatyzacji precyzyjnej, zdalnego monitorowania i szafami serwerowymi. Dzięki temu zapewniają wyjątkową wydajność i pomagają firmom skrócić czas wdrożenia nawet o 40% w porównaniu z tradycyjną architekturą centrum danych. Rozwiązania te są już dostępne w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

 

W ostatnim czasie firmy są zmuszane do wdrażania serwerów w nowych lokalizacjach, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na cyfrowe produkty i usługi biznesowe. Moduły MegaMod oraz MegaMod Plus, które zapewniają nawet o 25% większą pojemność szafy rack i wydajność chłodzenia, umożliwiają klientom rozbudowę sieci centrów danych typu core-to-edge oraz szybkie wdrażanie nowej mocy obliczeniowej. Dzięki temu, że rozwiązania te powstały przy uwzględnieniu sprawdzonych procesów przemysłowych oraz z zastosowaniem wysokich standardów kontroli jakości, ich wdrożenie odbywa się przy niższych początkowych kosztach, większej przewidywalności i mniejszym ryzyku niepowodzenia niż w przypadku tradycyjnych centrów danych. Oba rozwiązania umożliwiają poziomą lub pionową rozbudowę, przy czym MegaMod zapewnia chłodzenie w obszarze hali IT, natomiast MegaMod Plus jest skonfigurowany do współpracy z modułami chłodzącymi, o które można rozbudować przestrzeń hali IT.

 

Historycznie, centra danych zazwyczaj były budowane na stałe, w konkretnej lokalizacji, co wymagało długiego czasu realizacji i dużych inwestycji kapitałowych. Jednak rosnący trend cyfryzacji skłonił inwestorów i operatorów centrów danych do ponownego przeanalizowania tego podejścia – powiedział Viktor Petik, wiceprezes i dyrektor na region EMEA w dziale Integrated Modular Solutions firmy Vertiv. – Właściciele centrów danych są w stanie lepiej poradzić sobie z rosnącym popytem na usługi cyfrowe, jeśli mogą przyspieszyć wdrażanie nowej przestrzeni na rozwiązania serwerowe. Dobra wiadomość jest taka, że prefabrykowane modułowe centra danych, takie jak Vertiv MegaMod, umożliwiają zainteresowanym stronom szybkie działanie.

 

Tego typu rozwiązanie o elastycznej pojemności jest idealne dla centrów danych średniej wielkości i może być łatwo wdrażane oraz rozbudowywane w miarę wzrostu potrzeb biznesowych. Vertiv oferuje również usługi end-to-end zapewniające bezproblemowe działanie tego systemu, w tym wdrożenie, uruchomienie, bieżącą konserwację, zdalne monitorowanie i szkolenia.

 

Huawei dostarczy technologie do jednej z największych elektrowni OZE w Europie Środkowo-Wschodniej  

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE