Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wideokonferencje dostosowane do każdego rodzaju pomieszczeń idealne dla całych zespołów, oto jakie rozwiązania poleca jeden z liderów branży firma Logitech.

Wideokonferencje to teraz nierzadko główna metoda komunikacji biznesowej, obok bardziej klasycznych, jak mail i telefon. O ile zbudowanie rozwiązania do rozmów wideo 1 na 1 nie stanowi problemu, o tyle sprawa komplikuje się wraz ze wzrostem liczby użytkowników. Logitech, jeden z liderów branży, ma rozwiązania dostosowane do każdego rodzaju pomieszczeń. I to o nich właśnie chcemy opowiedzieć.

 

Czasami do zdalnego spotkania trzeba zaprosić cały zespół. Trudno wyobrazić sobie np. 10 osób na połączeniu przy użyciu typowej kamerki internetowej, prawda? Efekt byłby raczej tragikomiczny. Do takich celów przeznaczone są rozwiązania profesjonalne, a Logitech grupuje je w ramach tzw. Logitech Room Solutions, czyli, jak nazwa wskazuje, rozwiązań do pomieszczeń. Jeśli dobrze się nad tym zastanowić, to jest to bardzo rozsądne podejście do projektowania tego typu urządzeń.

 

Bo też co z tego, że np. dana kamera ma wysoką rozdzielczość, jeśli nie potrafi dostosowywać skupienia obrazu w zależności od potrzeb, albo jaki jest sens stosowania jednego mikrofonu do spotkania w którym tylko po jednej stronie bierze udział np. 10 osób?  Sam używam bardzo dobrej i dość kosztownej kamery internetowej, ale nie podjąłbym się za jej pomocą realizować połączenia zespołowego. Przenosząc to na skalę biznesową: te same rozwiązania, które mogą znakomicie sprawdzić się w pomieszczeniach mieszczących 4-5 osób, będą niewystarczające dla dużo większych przestrzeni i liczniejszych w związku z tym, zespołów. Liczba osób i wielkość pomieszczenia konferencyjnego jest więc determinantem wyboru rozwiązania do połączeń wideo.

 

Logtech Room Solutions to cały zestaw urządzeń, za pomocą których firma może zbudować system do wideokonferencji dopasowany do własnych potrzeb. Co ważne, są to urządzenia wzajemnie kompatybilne, więc jeśli np. firma przeniesie w pewnym momencie salę konferencyjną do innego, większego pomieszczenia, to znaczna część systemu pozostanie ta sama.

 

Sercem systemu musi być komputer. W salach konferencyjnych zwykle nie stawia się dużych maszyn – raz, z powodu estetyki, dwa, z braku takiej potrzeby. Do prowadzenia wideokonferencji nie potrzeba maszyny o dużej wydajności. Większe znaczenie ma choćby jakość łącza internetowego. Logitech proponuje zarówno miniaturowe komputery partnerów (Lenovo, Intel, HP, Dell), jak i swoją własną maszynę o nazwie RoomMate. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, system pozostanie zgodny z popularnymi platformami takimi jak Microsoft Teams czy Zoom.

 

 

Sterowanie, ustawienia, zarządzanie połączeniem – by sprawnie realizować te zadania przyda się coś, co nie zmusi jednej z osób biorących udział w spotkaniu stałego ślęczenia nad myszą i klawiaturą. Szwajcarski producent ma na to pomysł, w postaci niewielkiego, estetycznego panelu. Logitech Tap łączy wszystkie inne elementy systemu Room Solutions, oddając użytkownikowi kontrolę nad jego działaniem. Składa się przede wszystkim z dużego, 10,1-calowego, czytelnego ekranu dotykowego, pokrytego warstwą oleofobową, co sprawia, że nie pozostają na nim odciski palców. Urządzenie pozwala na wygodne zarządzanie połączeniem, bez konieczności sięgania po mysz czy klawiaturę. Dzięki sprytnie zaprojektowanemu mechanizmowi Logitech Dot daje możliwość regulowania długości okablowania, co ma niebagatelne znaczenie w aranżacji sali konferencyjnej.

 

Logitech Tap oraz miniaturowy komputer to dwa serca systemu Logitech Room Solutions, bez względu na resztę konfiguracji. To od tych pozostałych elementów zależy, do jakich przestrzeni będzie najlepiej dopasowany konkretny komplet rozwiązań.

 

Dla średnich pomieszczeń, mieszczących do 10 osób, Logitech proponuje zestaw składający się ze wspomnianego wyżej komputera, z panelu Logitech Tap oraz głośnika Rally Speaker, kamery Rally UHD o panelu mikrofonowego Rally Mic Pod. Logitech Rally (UHD) jest autonomiczną kamerą wysokiej klasy. Zautomatyzowane sterowanie kadrem odbywa się tutaj mechanicznie, ale producent zadbał, aby proces ten był całkowicie bezgłośny.Kamera korzysta z sensora o rozdzielczości 4K i potrafi operować dużym przybliżeniem – aż x15. Nad jakością obrazu czuwa technologia RightSight, która automatycznie operuje obiektywem. Jest to przydatne zwłaszcza w nieco większych pomieszczeniach, gdzie możliwość przybliżenia kadru na osobę mówiącą jest niezwykle cenna. Dobra jakość połączenia wideo to nie tylko rozdzielczość, ale i światło. O odpowiednie dopasowanie jasności dba technologia Logitech RightLight, czego efektem jest naturalny obraz, bez charakterystycznego dla kamer internetowych efektu przebarwień lub braku sytości kolorów. Kamerę uzupełnia głośnik Rally Speaker, będący de facto profesjonalnym soundbarem, o nienachalnej stylistyce, dzięki czemu może się on znakomicie wpasować w wystrój niemal dowolnej sali konferencyjnej. By każdy z rozmówców był dobrze słyszany, Logitech w komplecie dla średniej wielkości pomieszczeń proponuje panel mikrofonowy Rally Mic Pod. To bardzo estetycznie zaprojektowane urządzenia zawiera zestaw mikrofonów, które oferują adaptacyjne formowanie wiązki. Inną cechą Rally Mic Pod jest automatycznie poziomowanie głosów, które, dzięki wykorzystującej uczenie maszynowe technologii RightSound, z czasem działa coraz skuteczniej ucząc się rozmówców.

 

W przypadku pomieszczeń naprawdę obszernych, możemy zdecydować się na bardziej złożony zestaw – Logitech Rally Plus. Jego dwa serca, jak już wspominaliśmy, pozostają te same: minikomputer oraz panel Logitech Tap. Ta sama jest także kamera Logitech Rally. Różnica znajduje się w pozostałych elementach systemu. W większej sali konferencyjnej jeden zestaw mikrofonów, nawet tak dobrze spełniających swoją rolę jak Logitech Rally Mic Pod, to zbyt mało. Dla pomieszczeń na 16 osób, producent przewiduje, że potrzebne są dwa takie mikrofony, a w jeszcze większym, na 46 osób, wskazane jest aż 7 takich paneli mikrofonowych. W obu tych scenariuszach powinniśmy zastosować także dwa głośniki Rally Sound.

 

Najważniejsze jest jednak to, że Logitech daje użytkownikom wybór odnośnie zastosowania konkretnych zestawów urządzeń. W ten sposób możemy łatwo wybrać właściwą opcję. Sama konfiguracja jest prosta, dzięki pełnej, wzajemnej kompatybilności urządzeń Logitech.

 

 

 

https://itreseller.com.pl/it-reseller-nr-338-2021/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE