Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

[Wideo] Cyber24 Day – “O Cyberbezpieczeństwie należy pamiętać przez cały rok” podkreśla Michał Kanownik, Prezes Cyfrowej Polski.

Październik w tym roku jest pełen wydarzeń, ale jeśli interesuje Was temat cyberbezpieczeństwa, to organizowany przez grupę Defence24 event o nazwie Cyber24 Day był obowiązkowym punktem w kalendarzu. Była to doskonała okazja by porozmawiać z kluczowymi gośćmi wydarzenia, komentarza udzielił nam Michał Kanownik, Prezes Związku Cyfrowa Polska.

Temat bezpieczeństwa cyfrowego stał się jeszcze bardziej gorący od 24 lutego 2022 roku. Wówczas rozpoczęła się tzw. kinetyczna faza wojny, która w cyberprzestrzeni de facto trwała od dawna. Dziś zagrożeniem dla danych są nie tylko hakerzy działający na własną rękę, ale też ci, którzy mają wsparcie organizacji, w tym państw. To sprawia, że mówimy o coraz poważniejszym stopniu zagrożenia, a jako taki, wymaga coraz lepszych, bardziej wyrafinowanych sposobów obrony.

 

“Październik, jak co roku, jest najlepszym miesiącem do rozmów o cyberbezpieczeństwie, aczkolwiek o cyberbezpieczeństwie należy pamiętać przez cały rok” – powiedział Michał Kanownik, Prezes Związku Cyfrowa Polska“Nie o to chodzi, byśmy pamiętali o tym ledwie przez miesiąc. (…) Ważne jest byśmy nieustająco kształtowali w tym zakresie kompetencje cyfrowe wśród młodego pokolenia, które wchodzi na rynek cyfrowych technologii i jest najbardziej podatne na uleganie magii cyfrowego świata”

 

 

Cyber24 Day odbył się 12 października w Warszawie, a tematyka skupiała się tu przede wszystkim na kwestii bezpieczeństwa, nie tylko w technicznym rozumieniu, ale także w wymiarze organizacyjnym, związanym ze sztuczną inteligencją oraz zagadnieniami prawnymi. Organizatorem była grupa Defence24, zespół pięciu redakcji zajmujących się bezpieczeństwem w rozumieniu konwencjonalnym i hybrydowym. Kolegom z redakcji grupy gratulujemy udanego wydarzenia.

W najbliższych dniach będziemy publikować kolejne nagrania z organizowanego przez grupę Defence24, kluczowego dla tematu cyberbezpieczeństwa wydarzenia jakim bez wątpienia jest konferencja Cyber24 Day, zapraszamy!

 

Pierwsze wideo z wydarzenia z komentarzem, który udzielił nam Krzysztof Malesa, Dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa Microsoft, dostępne w poniższym wpisie:

[Wideo] Cyber24 Day – “Cyberbezpieczeństwo to gra zespołowa” – Krzysztof Malesa, Dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa Microsoft.

 

Drugie wideo z wydarzenia z komentarzem, który udzielił nam Artur Miękina, Key Projects Sales Director w Asseco Data Systems, dostępne w poniższym wpisie:

[Wideo] Cyber24 Day – “Liczymy, że ustawa o KSC wkrótce pojawi się w finalnej wersji” podkreśla Artur Miękina, Asseco Data Systems.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE