Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Według TSMC, rynek akceleratorów AI wzrośnie w tym roku o 250%

Rynek półprzewodników zaczął odbijać się dopiero w drugiej połowie ubiegłego roku, więc analitycy są ostrożni co do jego wzrostu w tym roku. W rzeczywistości przewiduje się, że zarówno segment komputerów osobistych, jak i smartfonów odnotuje w tym roku jednocyfrowy wzrost.

Istnieje jednak segment rynku półprzewodników, który może wzrosnąć o około 250% i są to akceleratory AI, według TSMC cytowane przez TechNews.

TSMC szacuje, że rynek akceleratorów AI wzrośnie w tym roku 2,5-krotnie, co firma ujawniła podczas Sympozjów Technologicznych wiosną tego roku. TSMC jest oczywiście szczególnie zadowolone z takiego obrotu spraw, ponieważ większość procesorów AI wykorzystuje zaawansowane technologie procesowe.

Należy zauważyć, że większość akceleratorów AI nie tylko wykorzystuje krzem przetwarzany przez TSMC, ale także wymaga zaawansowanego pakowania, takiego jak CoWoS TSMC. Oznacza to, że kontraktowy producent chipów zarabia sporo pieniędzy na wytwarzaniu tych produktów dla firm takich jak AMD, AWS, Broadcom, Intel, Nvidia, Meta czy Microsoft.

Inne segmenty rynku półprzewodników nie powinny znacząco wzrosnąć w tym roku, w oparciu o oczekiwania TSMC. Dla przykładu, chipy PC mają wzrosnąć o zaledwie 1% do 3%, a chipy do smartfonów mają wzrosnąć o 1% do 3%, ale przewiduje się, że produkty Internetu Rzeczy odnotują wzrost o 7% do 9%. Z kolei rynek chipów samochodowych ma spaść o 3% do 1%.

Szerszy obraz rynku półprzewodników wygląda całkiem korzystnie dla TSMC. Z wyłączeniem pamięci, rynek ma wzrosnąć w tym roku o 10% do 650 miliardów dolarów, choć obejmuje to opakowania, PMIC i wiele innych. Przewiduje się, że segment odlewniczy również wzrośnie o 15% do 20% do 115 miliardów dolarów (z wyłączeniem Intel Foundry), więc TSMC powinno czuć się całkiem komfortowo. Zwłaszcza że przejmuje udział w rynku od niektórych swoich rywali i jest gotowy do kontynuowania tego w nadchodzących latach, ponieważ rozszerza zarówno wiodące, jak i specjalistyczne moce produkcyjne.

TSMC zamierza zwiększyć moce produkcyjne o 50% do 2027 r., a to nie koniec planów 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE