Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Według doniesień medialnych moce produkcyjne TSMC są już rozplanowane na najbliższe 2 lata 

Ciągły wzrost zawartości krzemu napędzany przez serwery AI, aplikacje do obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) oraz integrację AI w zaawansowanych smartfonach doprowadził do gwałtownego wzrostu popytu na półprzewodniki. 

Według raportu Economic Daily News największe firmy, takie jak Apple, Qualcomm, NVIDIA i AMD podobno zabezpieczają znaczne moce produkcyjne dla rodziny procesów 3 nm TSMC. Spowodowało to wydłużenie się kolejki klientów aż do 2026 roku. TSMC konsekwentnie nie komentuje informacji o poszczególnych klientach.

Producent podkreśla natomiast, że ​​cenowa strategia firmowa jest zawsze zorientowana strategicznie, a nie oportunistycznie. TSMC będzie w dalszym ciągu ściśle współpracować z klientami, aby zapewnić odpowiednią wartość.

Jak wynika ze źródeł cytowanych w tym samym raporcie, TSMC nie jest firmą, która arbitralnie podnosi ceny. Odzwierciedlenie wartości nie jest równoznaczne bezpośrednio ze wzrostem cen, mimo że firma jest liderem w zakresie zaawansowanych technologii procesowych. TSMC może prezentować wartość swoim klientom na różne sposoby. Produkty z rodziny 3 nm TSMC obejmują N3, N3E, N3P, a także N3X i N3A. W związku z ciągłym unowocześnianiem istniejącej technologii N3, N3E, którego masową produkcję rozpoczęto w czwartym kwartale ubiegłego roku, koncentruje się na zastosowaniach takich jak akceleratory AI, wysokiej klasy smartfony i centra danych.

Masowa produkcja N3P planowana jest na drugą połowę tego roku i oczekuje się, że do roku 2026 stanie się głównym nurtem zastosowań w urządzeniach mobilnych, produktach konsumenckich, stacjach bazowych i sieciach. N3X i N3A są dostosowane do zastosowań w obliczeniach o wysokiej wydajności i dla klientów z branży motoryzacyjnej.

Źródła branżowe cytowane w raporcie przez Economic Daily News uważają, że w sytuacji, gdy klienci spieszą się z rezerwacją mocy produkcyjnych, podaż technologii 3 nm firmy TSMC będzie nadal ograniczona przez następne dwa lata. Nie obejmuje to jeszcze zapotrzebowania firmy Intel na outsourcing procesorów. W związku z tym, że moce produkcyjne rodziny 3 nm TSMC zostały już w pełni rozdzielone między klientów na ten i przyszły rok, plan firmy potrojenia odpowiednich mocy produkcyjnych w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym jest w dalszym ciągu niewystarczający.

Aby zapewnić nieprzerwane dostawy przez kolejne dwa lata, TSMC wdrożyło szereg działań mających na celu zwiększenie swoich mocy produkcyjnych. Wcześniej podczas rozmowy telefonicznej o wynikach firma ogłosiła, że ​​ze względu na duży popyt jej strategia obejmuje konwersję około sprzętu 5 nm na potrzeby produkcji 3 nm. Źródła branżowe cytowane w raporcie ujawniają również, że łączna zdolność produkcyjna rodziny 3 nm TSMC stale rośnie, a miesięczna zdolność produkcyjna ma osiągnąć od 120 000 do 180 000 płytek.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE