Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wartość akcji Reddita wzrosła dzięki partnerstwie z OpenAI

Akcje spółki Tab wzrosły o 13% w następstwie partnerstwa z firmą OpenAI zajmującą się sztuczną inteligencją, które ma zwiększyć przychody z reklam na platformie mediów społecznościowych.

Skok ten sprawił, że akcje osiągnęły poziom 63,64 USD, w niewielkiej odległości od rekordowej ceny zamknięcia 65,11 USD osiągniętej pod koniec marca, co stawia spółkę na dobrej drodze do zwiększenia kapitalizacji rynkowej o 1,2 mld USD.

Partnerstwo, ogłoszone w zeszłotygodniowy czwartek, pozwala Reddit wykorzystać technologię OpenAI do tworzenia narzędzi i funkcji, a platforma ChatGPT OpenAI do integracji treści Reddit w „ustrukturyzowany” sposób w czasie rzeczywistym. OpenAI zostanie również partnerem reklamowym Reddit.

Transakcja może przynieść Reddit ponad 50 do 60 milionów dolarów rocznie, powiedział w piątkowej notatce główny analityk Piper Sandler, Thomas Champion. Ponad połowa analityków zajmujących się akcjami ma ocenę „kupuj” lub wyższą, z medianą ceny 63 USD.

Transakcja spełnia „obietnicę IPO Reddit dotyczącą wykorzystania możliwości, aby zrobić więcej z AI”, powiedział Russ Mould, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell. Akcje spółki zyskały prawie 90% od debiutu w marcu po 34 USD za sztukę.

W lutowym zgłoszeniu firma wskazała, że zamierza zbadać nowe kanały monetyzacji poza przychodami z reklam, w tym oferowanie narzędzi twórcom i licencjonowanie swoich danych stronom trzecim. Reddit ma już umowy licencyjne na dane z nieujawnionymi firmami, które mają przynieść co najmniej 66,4 miliona dolarów przychodów w tym roku. Licencja pozwala stronom trzecim na dostęp, wyszukiwanie i analizowanie danych na platformie.

Współpraca pojawia się w obliczu rosnącej liczby pozwów sądowych przeciwko OpenAI, w których firmy zarzucają nieautoryzowane wykorzystanie ich treści do szkolenia dużych modeli językowych.

W ostatnich miesiącach OpenAI zawarła również umowy licencyjne na treści z kilkoma wydawcami, w tym Associated Press i Financial Times.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE