Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wall Street Journal twierdzi, że tajwański wytwórca układów scalonych, TSMC, otworzy swoją fabrykę w USA, w stanie Arizona. Polityczne naciski Waszyngtonu przyniosły skutek?

Według Wall Street Journal, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., zwany najczęściej po prostu TSMC, ogłosi wkrótce plany budowy nowej fabryki w Arizonie. Spowodowałoby to zainstalowanie produkcji największego na świecie niezależnego wytwórcy chipów w USA. Stany Zjednoczone tym samym wyraźnie pokazują, że boją się destabilizacji w regionie wschodniej Azji. 

W rozmowie z anonimowymi źródłami określanymi jako osoby będące blisko sprawy, Wall Street Journal podał, że TSMC podjęło decyzję podczas spotkania zarządu we wtorek na Tajwanie i prawdopodobnie oficjalnie ujawni plany w ciągu kilku dni. To wynik wiadomości z marca tego roku, że USA planują zablokować dostawy z TSMC do chińskiej firmy technologicznej Huawei, oraz o planach amerykańskiej administracji do zachęcania producentów by inwestowali w produkcję w USA.

„Nowa fabryka TSMC produkowałaby układy oznaczone jako posiadające 5-nanometrowe tranzystory”, pisze Wall Street Journal, odnosząc się do innego anonimowego źródła. To zrównałoby nową fabrykę z tajwańską działalnością TSMC, która dopiero niedawno zaczęła produkować układy 5 nm. Wall Street Journal nie wie jeszcze, czy TSMC podjęło decyzję w oparciu o obietnice finansowe w USA, i jaki jest budżet firmy na nową fabrykę. Stwierdza jednak, że „fabryka może produkować chipy najwcześniej do końca 2023 r.”.

Według jednego ze źródeł gazety „w planach uczestniczą Departament Stanu i Departament Handlu”, co może uwiarygodnić teorię o politycznym podłożu decyzji. Warto przypomnieć, że USA są swoistym gwarantem niepodległości Tajwanu, a kontynentalne Chiny uważają wyspiarskie państwo, ojczyznę TSMC, za “zbuntowaną prowincję”.

https://itreseller.com.pl/itrnewna-polskim-rynku-debiutuje-xiaomi-mi-note-10-lite-nieco-tansza-wersja-telefonu-ktory-pod-koniec-ubieglego-roku-zdominowal-swoj-segment-dzieki-swietnemu-aparatowi-oraz-superpojemnej-baterii-polska/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE