Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

W 2024 roku europejski sektor dystrybucji IT będzie rosnąć o 2,6% – twierdzą analitycy

Nie jest tajemnicą, że powoli kończący się 2023 rok, nie był najlepszy dla branży IT w Europie. Wojna, niepewność polityczna, ogólne spowolnienie gospodarcze – to nie są dobre warunki do rozwoju. Wygląda jednak na to, że przyszły rok będzie zauważalnie lepszy. 

Ożywienie powinno być wyraźne już w drugim kwartale przyszłego roku. Wzrost całego sektora ma wynieść około 2,6% rok do roku. Tak przynajmniej uważają analitycy z Context. Według nich istnieje kilka czynników, które dają perspektywy na lepszy okres w przyszłym roku. Przede wszystkim są to wpływ rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji, ale także opóźnione cykle aktualizacji produktów.

Jak rozkładać się ma przyszłoroczny wzrost w kontekście różnych sektorów rynku? Poniższe szacunki oczywiście zawierają dość szerokie widełki, odnoszą się bowiem do całego przyszłego roku.

Wyraźne odbicie mają zaliczyć komputery osobiste. Analitycy przewidują wzrost w laptopach od 4,9% do 11,7%, a dla komputerów stacjonarnych od -0,8% do 8%. W serwerach czekać ma nas wzrost od -0,4% do 7,6%, podczas gdy sektor storage, jakby nie było z serwerami powiązany, ma zaliczyć wynik -0,2% do 7,7%. Niespecjalnie wesoła rysuje się natomiast perspektywa przed rynkiem druku: -5,8% do 3,9% z urządzeń oraz w  -3,3% do 0,6% w materiałach eksploatacyjnych. Zaskakująco niska prognoza dotyczy natomiast rozwiązań sieciowych: od -10.2% do 1.3%. Jest to o tyle zadziwiające, że wciąż duża część infrastruktury sieci WiFi w domach i biurach oparta jest o dość leciwe standardy i wydawałoby się, że będzie następowało przejście do WiFi 6/6E.

„Rok 2023 był rokiem korekty po tym, jak Covid napędzał wzrost w ostatnich latach. To był trudny rok dla dystrybucji i całej branży IT, ponieważ przedsiębiorstwa straciły pewność siebie w inwestowaniu. Jest jednak światełko w tunelu” – powiedział globalny dyrektor zarządzający CONTEXT, Adam Simon – „Drugi kwartał 2024 r. będzie kwartałem zwrotnym. Przewidujemy, że stopy wzrostu wolumenu i wartości zbiegną się, a następnie utrzymają się w drugiej połowie roku, czemu sprzyjają pozytywne porównania rok do roku”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE