Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

W 2023 roku łupem hakerów padło około 2 miliardów dolarów w kryptowalutach

Mija kolejny rok, w którym hakerzy ukradli miliardy dolarów w kryptowalutach. Ten dochodowy proceder przechodzi jednak przez pewien interesujący trend: po raz pierwszy od 2020 r. tendencja jest spadkowa.

Jak podaje zajmująca się obszarem bezpieczeństwa web3 firma De.FI, która m.in. obsługuje bazę danych REKT, w tym roku hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości około 2 miliardów dolarów w ramach kilkudziesięciu cyberataków i kradzieży. De Fi zaprezentowało  ranking najgorszych w historii włamań do sieci Ronin, od włamania do sieci Ronin w 2022 r., podczas którego hakerzy ukradli kryptowaluty o wartości ponad 600 milionów dolarów, co jest największym incydentem w historii, po tegoroczny włamanie do sieci Mixin, w wyniku którego hakerzy około 200 milionów dolarów. Do innych największych kradzieży kryptowalut w tym roku należy włamanie do Euler Finance, podczas którego hakerzy ukradli prawie 200 milionów dolarów; a także poważne atak przeciwko Multichain (126 milionów dolarów), BonqDAO (120 milionów dolarów), Poloniex (114 milionów dolarów) i Atomic Wallet (100 milionów dolarów).

Na początku grudnia firma TRM Labs zajmująca się blockchainem, również opublikowała szacunkową ilość kryptowalut skradzionych w tym roku przez hakerów. Według firmy łączna suma na połowę grudnia wyniosła około 1,7 miliarda dolarów.

Jednocześnie wartość ta, chociaż kolosalna, spada. W zeszłym roku firma Chainalytic monitorująca blockchain poinformowała, że cyberprzestępcy ukradli rekordowe 3,8 miliarda dolarów w kryptowalutach. Według Chainalytic rok wcześniej hakerzy ukradli 3,3 miliarda dolarów w 2021 roku.

Jaki pod tym względem będzie 2024 rok? Można spodziewać się, że hakerzy, kuszeni wysokimi zyskami, nadal będą brali czynny udział w swoistym wyścigu z ekspertami od bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE