Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

USA vs Chiny: Huawei i Tencent należą do czołówki posiadaczy patentów na cyberbezpieczeństwo

Jak wynika z niedzielnego raportu Nikkei Asia, chińskie firmy zyskały przewagę w światowych holdingach patentowych w sektorze technologii cyberbezpieczeństwa w obliczu rosnących napięć między USA a Chinami. 

Jak podaje CNBC, chińskie firmy, takie jak Huawei i Tencent były, według stanu na sierpień, sześcioma z 10 największych światowych holdingów patentowych w sektorze technologii cyberbezpieczeństwa, jak wynika z danych zebranych przez Nikkei we współpracy z amerykańskim dostawcą usług informacyjnych LexisNexis. Dane uwzględniały patenty zarejestrowane w 95 krajach i regionach.

Kształt tego rankingu to konsekwencja eskalacji napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, które zmusiły te ostatnie i ich rodzime firmy do polegania na własnych siłach w nauce i technologii.

Stany Zjednoczone zaostrzyły niedawno ograniczenia w eksporcie chipów sztucznej inteligencji do Chin w związku z rosnącymi obawami, że Pekin mógłby wykorzystać te chipy do zwiększania swoich zdolności wojskowych.

W raporcie wskazano, że na pierwszym miejscu znalazł się amerykański producent komputerów IBM z 6363 patentami, a za nimi plasują się Huawei i Tencent z odpowiednio 5735 i 4803 patentami.

Wśród 10 najlepszych znajduje się finansowe ramię Alibaba, Ant Group, zajmujące szóste miejsce z 3922 patentami, a także Alibaba Group Holding z 3122 patentami. Państwowy fundusz majątkowy China Investment Corp. posiada 3042 patenty.

Huawei znajduje się w centrum amerykańskich sankcji mających na celu zabezpieczenie amerykańskich sieci i łańcuchów dostaw od czasu, gdy pięć lat temu Stany Zjednoczone zaostrzyły kontrolę eksportu firm z branży zaawansowanych technologii.

W 2018 roku Stany Zjednoczone zakazały swoim agencjom pozyskiwania sprzętu lub usług Huawei. W 2019 roku Huawei znalazł się na amerykańskiej czarnej liście handlowej, która uniemożliwia amerykańskim firmom prowadzenie interesów z chińską firmą. Stany Zjednoczone ograniczyły także dostęp Huawei do półprzewodników produkowanych za granicą, wykonanych przy użyciu amerykańskich technologii.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE