Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

USA oferują nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów za informacje na temat liderów oprogramowania ransomware Hive

Stany Zjednoczone oferują nagrodę w wysokości do 10 milionów dolarów za informacje prowadzące do zidentyfikowania lub zlokalizowania kluczowych przywódców zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oprogramowaniem ransomware Hive, oznajmił Departament Stanu w czwartkowym oświadczeniu.

“Wariant oprogramowania ransomware Hive był wymierzony w ofiary w ponad 80 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Departament Stanu. “Począwszy od końca lipca 2022 r. FBI spenetrowało sieci komputerowe Hive, uzyskało klucze deszyfrujące i zaoferowało je ofiarom na całym świecie, zapobiegając konieczności płacenia do 130 milionów dolarów żądanego okupu”.

Według amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury (CISA), podmioty powiązane z Hive uzyskały początkowy dostęp do sieci ofiar za pomocą szeregu metod, w tym: logowania jednokrotnego za pośrednictwem protokołu pulpitu zdalnego (RDP), wirtualnych sieci prywatnych (VPN) i innych protokołów zdalnego połączenia sieciowego; wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach FortiToken; oraz wysyłanie wiadomości phishingowych ze złośliwymi załącznikami.

Od czerwca 2021 r. grupa ransomware Hive zaatakowała ponad 1500 ofiar na całym świecie i otrzymała ponad 100 milionów dolarów okupu. Wśród nich znajdowały się m.in. szpitale, szkoły czy firmy finansowe.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE