Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Unijne przepisy dotyczące AI coraz bliżej. BigTech uważnie przygląda się przepisom

Dwie kluczowe grupy prawodawców w Parlamencie Europejskim ratyfikowały we wtorek tymczasowe porozumienie w sprawie przełomowych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji przed kwietniowym głosowaniem w Zgromadzeniu Ustawodawczym, które może utorować drogę pierwszemu na świecie prawodawstwu dotyczącemu tej technologii. 

Jak podaje Reuters, na początku tego miesiąca Francja uzyskała koncesje mające na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych w przypadku systemów sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka i zapewnienie lepszej ochrony tajemnic handlowych. Big Tech pozostał jednak czujny, zaniepokojony niejasnym i ogólnym sformułowaniem niektórych wymagań oraz wpływem prawa na innowacyjność.

Nowe przepisy, zwane ustawą o sztucznej inteligencji, mają na celu ustanowienie barier dla technologii stosowanej w wielu gałęziach przemysłu, od bankowości po samochody, produkty elektroniczne i linie lotnicze, a także do celów bezpieczeństwa i policji.

Zasady będą również regulować modele podstawowe lub generatywną sztuczną inteligencję, taką jak ta zbudowana przez OpenAI, czyli systemy AI szkolone na dużych zbiorach danych, z możliwością uczenia się na nowych danych w celu wykonywania różnych zadań.

ISE 2024: “Nasze rozwiązania LED trzeba zobaczyć na żywo, dlatego zapraszam do showroomu, naszej “Małej Barcelony” w centrum Warszawy” zapraszał Jędrzej Filipowski z Hikvision komentując targi ISE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE