Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Umiejętnosci z zakresu IT i analizy danych coraz bardziej pożądane w rekrutacjach

Jak wynika z analizy ManpowerGroup pod hasłem “Niedobór talentów” zdaniem 23% badanych firm, to kompetencje z dziedzin IT i analizy danych są najbardziej pożądanymi w procesach rekrutacyjnych. Wskazanie to dotyczy każdej branży i wynika z potrzeb bieżącej sytuacji technologiczno-rynkowej.

We wspomnianym badaniu przedsiębiorcy zostali poproszeni o wskazanie największych wyzwań związanych ze stanowiskami wymagającymi umiejętności z zakresu sztucznej inteligencji.

Wśród największych trudności znalazły się rozważanie nowych stanowisk związanych ze sztuczną inteligencją, następnie szkolenie pracowników w zakresie wykorzystywania AI oraz poszukiwanie ekspertów z tego obszaru. Wymieniano także definiowanie ról, które mogą wykorzystywać sztuczną inteligencję, tworzenie odpowiednich programów i szkoleń podnoszenia kwalifikacji, a wreszcie zrozumienie, jakie nowe umiejętności należy posiąść.

“W sytuacji wdrażania sztucznej inteligencji w firmie rolą pracodawców jest częściowe przejęcie odpowiedzialności za upskilling oraz reskilling pracowników, by dostosować organizacje do nowych wymagań rynku. Jednak tworzenie skutecznych programów szkoleniowych nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to precyzyjnej strategii wdrożenia AI, przetestowania tych rozwiązań, dopasowania programów szkoleniowych do potrzeb firm oraz zdefiniowania nowych ról. Dodatkowo, proces wdrożenia nowych technologii jest czasochłonny i kosztowny. Wymaga to od pracodawców dokładnej analizy, przemyślanych decyzji. Sztuczna inteligencja zmienia oblicze rynku pracy, stawiając przed pracodawcami i pracownikami nowe wyzwania. Jednak poprzez odpowiednie przygotowanie i dostosowanie się do zmian, można przekształcić te wyzwania w możliwości rozwoju i sukcesu na rynku” – podsumowała Marta Szymańska, ekspertka rynku pracy i manager zatrudnienia stałego w Manpower.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE