Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Thales przejmuje dwie wiodące europejskie firmy z obszaru cyberbezpieczeństwa – S21sec i Excellium, działających w ramach Maxive Cybersecurity.

Thales (Euronext Paris: HO) ogłosił podpisanie ostatecznej umowy z Sonae Investment Management w sprawie przejęcia dwóch wiodących europejskich firm z obszaru cyberbezpieczeństwa – S21sec i Excellium, które działają w ramach spółki holdingowej Maxive Cybersecurity.

Dzięki pozyskanym spółkom Thales umocni swoją pozycję w dziedzinie Security Operations Centre – SOC (wykrywanie i reagowanie na cyberincydenty) oraz usług konsultingowych, audytorskich i integracyjnych. Współpraca zapowiada się obiecująco – sam Thales wniesie do nowej struktury szerokie doświadczenie oraz zdywersyfikowaną bazę partnerów, która obejmuje przedsiębiorstwa przemysłowe czy dostawców infrastruktury krytycznej (w tym w sektorze usług finansowych oraz dla sektora rządowego i publicznego). Kontrakty tego typu stanowiły aż 50 proc. przychodów firmy w 2021 r.

Z 546 pracowników nowo przejętych podmiotów S21sec i Excellium 75 proc. zatrudnionych jest w 9 zakładach w Hiszpanii i Portugalii, a 25 proc. pracuje w Luksemburgu i Belgii. Ekspansja firmy Thales na rynkach europejskich oraz poszerzenie specjalistycznej kadry otwiera nowe możliwości w zakresie budowania innowacji i pionierskich rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wartość akwizycji wynosi 120 milionów euro i jest to kolejny ważny krok firmy Thales w stronę już rozpoczętego rozwoju na rynku usług doradczych w okresie od 2020 do 2025 r.

Jako światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, Thales aangażuje się na każdym poziomie cybernetycznego łańcucha wartości i oferuje szeroki wachlarz rozwiązań – od oceny ryzyka do kompleksowej ochrony infrastruktury krytycznej.

Oferta firmy opiera się na trzech rodzinach produktów i usług, które łącznie w 2021 r. wygenerowały ponad 1 mld euro sprzedaży:

  • Portfolio rozwiązań Cybels – kompletny pakiet usług w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego obejmujący ocenę ryzyka, szkolenia i symulacje, a także wykrywanie i reagowanie na cyberataki.
  • Produkty Sovereign, w tym szyfratory i czujniki do ochrony najważniejszych informacji.
  • Platforma bezpieczeństwa danych CipherTrust, rozwiązanie Safenet Trusted Access Identity & Access Management jako usługa oraz szeroka oferta ochrony i licencjonowania chmury.

 

– Udane przejęcia firm Vormetric w 2016 r. i Gemalto w 2019 r. znacząco zwiększyły potencjał naszej firmy w dziedzinie bezpieczeństwa danych i szyfrowania. Z kolei najnowsze przejęcie S21sec i Excellium umacnia naszą pozycję lidera w zakresie doradztwa w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i usług zarządzanych. Cieszymy się, że możemy powitać zespoły ekspertów S21sec i Excellium w naszych strukturach ds. cyberbezpieczeństwa. Razem będziemy w stanie dostarczać rozwiązania, które zapewnią naszym klientom jeszcze większą wydajność – mówi Marc Darmon, EVP Thales, Dyrektor ds. Operacyjnych.

 

– Nasza firma uczestniczyła w rozwoju Maxive Cybersecurity jako większościowy udziałowiec – i wspólnie udało nam się potroić roczne przychody i osiągnąć pozycję jednego z liderów rynku MSSP w Europie. Partnerstwo w firmą Thales to ukoronowanie pracy całego naszego zespołu i kolejny etap na tej drodze. Jesteśmy przekonani, że będzie to świetna okazja do dalszego rozwoju firmy Maxive i jej pracowników – podkreśla Carlos Alberto Silva, Managing Partner w Sonae Investment Management.

 

W 2022 r. Thales planuje zatrudnić 11 000 osób na całym świecie, w tym 1000 w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przeprowadzana transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia. Planowo ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 r.

 

Huawei stawia na zrównoważony i zielony rozwój technologii, prezentując nową strategię rozwoju przyjaznych dla środowiska systemów przechowywania danych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE