Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Thales przejmuje dwie wiodące europejskie firmy z obszaru cyberbezpieczeństwa – S21sec i Excellium, działających w ramach Maxive Cybersecurity.

Thales (Euronext Paris: HO) ogłosił podpisanie ostatecznej umowy z Sonae Investment Management w sprawie przejęcia dwóch wiodących europejskich firm z obszaru cyberbezpieczeństwa – S21sec i Excellium, które działają w ramach spółki holdingowej Maxive Cybersecurity.

Dzięki pozyskanym spółkom Thales umocni swoją pozycję w dziedzinie Security Operations Centre – SOC (wykrywanie i reagowanie na cyberincydenty) oraz usług konsultingowych, audytorskich i integracyjnych. Współpraca zapowiada się obiecująco – sam Thales wniesie do nowej struktury szerokie doświadczenie oraz zdywersyfikowaną bazę partnerów, która obejmuje przedsiębiorstwa przemysłowe czy dostawców infrastruktury krytycznej (w tym w sektorze usług finansowych oraz dla sektora rządowego i publicznego). Kontrakty tego typu stanowiły aż 50 proc. przychodów firmy w 2021 r.

Z 546 pracowników nowo przejętych podmiotów S21sec i Excellium 75 proc. zatrudnionych jest w 9 zakładach w Hiszpanii i Portugalii, a 25 proc. pracuje w Luksemburgu i Belgii. Ekspansja firmy Thales na rynkach europejskich oraz poszerzenie specjalistycznej kadry otwiera nowe możliwości w zakresie budowania innowacji i pionierskich rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wartość akwizycji wynosi 120 milionów euro i jest to kolejny ważny krok firmy Thales w stronę już rozpoczętego rozwoju na rynku usług doradczych w okresie od 2020 do 2025 r.

Jako światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, Thales aangażuje się na każdym poziomie cybernetycznego łańcucha wartości i oferuje szeroki wachlarz rozwiązań – od oceny ryzyka do kompleksowej ochrony infrastruktury krytycznej.

Oferta firmy opiera się na trzech rodzinach produktów i usług, które łącznie w 2021 r. wygenerowały ponad 1 mld euro sprzedaży:

  • Portfolio rozwiązań Cybels – kompletny pakiet usług w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego obejmujący ocenę ryzyka, szkolenia i symulacje, a także wykrywanie i reagowanie na cyberataki.
  • Produkty Sovereign, w tym szyfratory i czujniki do ochrony najważniejszych informacji.
  • Platforma bezpieczeństwa danych CipherTrust, rozwiązanie Safenet Trusted Access Identity & Access Management jako usługa oraz szeroka oferta ochrony i licencjonowania chmury.

 

– Udane przejęcia firm Vormetric w 2016 r. i Gemalto w 2019 r. znacząco zwiększyły potencjał naszej firmy w dziedzinie bezpieczeństwa danych i szyfrowania. Z kolei najnowsze przejęcie S21sec i Excellium umacnia naszą pozycję lidera w zakresie doradztwa w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i usług zarządzanych. Cieszymy się, że możemy powitać zespoły ekspertów S21sec i Excellium w naszych strukturach ds. cyberbezpieczeństwa. Razem będziemy w stanie dostarczać rozwiązania, które zapewnią naszym klientom jeszcze większą wydajność – mówi Marc Darmon, EVP Thales, Dyrektor ds. Operacyjnych.

 

– Nasza firma uczestniczyła w rozwoju Maxive Cybersecurity jako większościowy udziałowiec – i wspólnie udało nam się potroić roczne przychody i osiągnąć pozycję jednego z liderów rynku MSSP w Europie. Partnerstwo w firmą Thales to ukoronowanie pracy całego naszego zespołu i kolejny etap na tej drodze. Jesteśmy przekonani, że będzie to świetna okazja do dalszego rozwoju firmy Maxive i jej pracowników – podkreśla Carlos Alberto Silva, Managing Partner w Sonae Investment Management.

 

W 2022 r. Thales planuje zatrudnić 11 000 osób na całym świecie, w tym 1000 w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przeprowadzana transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i innym zwyczajowym warunkom zamknięcia. Planowo ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 r.

 

Huawei stawia na zrównoważony i zielony rozwój technologii, prezentując nową strategię rozwoju przyjaznych dla środowiska systemów przechowywania danych.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE