Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Tencent odnotowuje widoczny wzrost przychodów wraz ze wzrostem sprzedaży gier 

Chińska spółka Tencent Holdings podała, że przychody w trzecim kwartale wzrosły o 10%, w związku z solidnym ożywieniem jej działalności związanej z grami po represjach regulacyjnych wobec krajowego sektora technologicznego.

Jak podaje Reuters, ubiegły rok był jednym z najcięższych dla chińskich producentów gier wideo po tym, jak rozpoczęte w 2021 r. obostrzenia regulacyjne doprowadziły do ośmiomiesięcznego zamrożenia licencji na nowe gry i większych ograniczeń dotyczących czasu gry dla nieletnich. Tencent odnotował wtedy pierwszy w historii roczny spadek przychodów.

Ten rok był znacznie lepszy dla branży po tym, jak organy regulacyjne zaczęły wznawiać udzielanie licencji na gry, nawet bez znaczących hitów. Według CNG, wspieranej przez rząd firmy zajmującej się danymi branżowymi, w sierpniu branża osiągnęła łączne przychody w wysokości 29,2 miliarda juanów, co stanowi najwyższy poziom od co najmniej 20 miesięcy.

Sprzedaż największej na świecie firmy produkującej gry wideo i operatora platformy komunikacyjnej WeChat wyniosła 154,6 miliarda juanów (21,4 miliarda dolarów) w ciągu trzech miesięcy kończących się we wrześniu, co stanowi trzeci kwartał z rzędu wzrostu przychodów. Było to zgodne z prognozą LSEG wynoszącą 155,8 miliarda juanów, sporządzoną na podstawie ocen 19 analityków.

Zysk netto drugiej co do wielkości firmy w Azji pod względem wartości rynkowej spadł o 9% do 36,1 miliarda juanów, w porównaniu ze średnimi szacunkami analityków na poziomie 34,6 miliarda juanów.

 

Oddychałem najczystszym powietrzem na Ziemi… w fabryce półprzewodników

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE