Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

TD SYNNEX wśród pierwszych agregatorów rozwiązań technologicznych, których cele w zakresie redukcji emisji oparte na podstawach naukowych zostały zatwierdzone

TD SYNNEX (NYSE: SNX) ogłosił dzisiaj, że krótko- i długoterminowe cele firmy w zakresie redukcji emisji oparte na podstawach naukowych zostały zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi), co czyni firmę jednym z pierwszych agregatorów rozwiązań technologicznych, które uzyskały takie zatwierdzenie.

 

„Miałem zaszczyt podpisać nasze zobowiązanie do SBTi Business Ambition Pledge jako jedno z moich pierwszych działań w roli CEO TD SYNNEX po fuzji, w wyniku której powstała nasza firma we wrześniu 2021 roku. Można więc śmiało powiedzieć, że zrównoważony rozwój był priorytetem dla naszej firmy od Dnia 1″ – powiedział Rich Hume, CEO TD SYNNEX. „Dziękuję wszystkim współpracownikom zaangażowanym w budowanie naszej mapy drogowej prowadzącej do osiągnięcia tych celów. Zatwierdzenie przez SBTi jest świadectwem ich ciężkiej pracy i zaangażowania”.

 

SBTi słynie z opracowywania standardów, narzędzi i wytycznych dotyczących emisji gazów cieplarnianych (GHG). Cele TD SYNNEX w zakresie zerowej emisji netto zostały zatwierdzone zgodnie z naukową metodologią, co stawia firmę w czołówce korporacyjnych działań na rzecz klimatu. Zatwierdzone cele obejmują:

  • Overall Net-Zero Target (Ogólny cel Net-Zero) – TD SYNNEX zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w całym łańcuchu wartości do roku finansowego 2045.
  • Near-Term Targets (Cele krótkoterminowe) – TD SYNNEX zobowiązuje się do zmniejszenia bezwzględnych emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1 i 2 o 42% do roku finansowego 2030 w stosunku do bazowego roku finansowego 2022. TD SYNNEX zobowiązuje się również, że do roku finansowego 2028 90% jego dostawców pod względem wydatków obejmujących zakupione towary i usługi będzie realizować cele oparte na podstawach naukowych. TD SYNNEX zobowiązuje się ponadto, że do roku finansowego 2028 58% jego klientów według przychodów obejmujących wykorzystanie sprzedanych produktów, osiągnie cele oparte na podstawach naukowych.
  • Long-Term Targets (Cele długoterminowe) – TD SYNNEX zobowiązuje się do zmniejszenia bezwzględnych emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1, 2 i 3 o 90% do roku finansowego 2045 w stosunku do roku bazowego 2022.

 

„Świętując zatwierdzenie naszych celów, zdajemy sobie sprawę, że teraz zaczyna się ciężka praca. W tym celu tworzymy mapy drogowe w każdym regionie, aby osiągnąć nasze cele, a także zachęcamy naszych interesariuszy do dostosowania się do nauki o klimacie, pracując również nad zobowiązaniem do osiągnięcia opartych na nauce celów 1,5 C i zerowej emisji netto” – powiedział Adam Rutstein, Vice President, Corporate Citizenship and Sustainability, TD SYNNEX.

 

IT RESELLER nr 357/2024 “Inwestycje w nasze rozwiązania są kluczowe dla każdego biznesu” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory na Polskę i region CEE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE