Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

T-Mobile może się odwołać od pozwu konsumenckiego w sprawie transakcji Sprint o wartości 26 mld USD

T-Mobile wygrał apelację od pozwu zbiorowego mającego na celu unieważnienie wartej 26 miliardów dolarów fuzji ze Sprintem. Ogłoszone w 2018 roku połączenie zostało sfinalizowane w 2020 roku.

Sędzia okręgowy stanu Illinois, Thomas Durkin, orzekł w tym tygodniu, że T-Mobile może odwołać się od jego postanowienia do 7. Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych z siedzibą w Chicago już teraz, a nie na późniejszym etapie sprawy.

W pozwie możemy przeczytać, że abonenci AT&T i Verizon musieli zapłacić dodatkowe miliardy dolarów za usługi bezprzewodowe po tym, jak fuzja zmniejszyła konkurencję z czterech do trzech operatorów. Pozew został złożony w zeszłym roku i domaga się szeregu kar, z których najbardziej dotkliwą jest cofnięcie fuzji.

Sędzia Durkin stwierdził już w listopadzie, że powodowie „w sposób przekonujący” argumentowali, że wyższe ceny wynikały bezpośrednio z umowy. Teraz jednak przyznał, że niewystarczająco przekazali swoje stanowisko antymonopolowe, co daje T-Mobile możliwość odwołania się od jego orzeczenia.

W listopadzie T-Mobile określił szkody powodów jako “spekulacyjne”, zauważając jednocześnie, że jeśli abonenci są niezadowoleni z wyższych kosztów, powinni “przejść do T-Mobile, a nie pozywać go”.

To nie pierwszy raz, kiedy fuzja stanęła w obliczu kontroli, ponieważ kilka stanów USA złożyło pozew, aby powstrzymać transakcję w 2019 roku. W sumie 13 stanów i Dystrykt Kolumbii wniosły pozew o zakazanie fuzji w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku, twierdząc, że znacznie osłabiłaby ona konkurencję.

Na początku 2020 r. T-Mobile i Sprint zawarły ugodę z prokuratorami generalnymi stanu Illinois i jedenastu innych stanów, zgadzając się na dodatkowe zobowiązania, w tym przedłużenie zobowiązań cenowych dla konsumentów z trzech do pięciu lat, tanie plany i ogólnokrajowy program szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE