Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

SoftServe otworzył swoje pierwsze biuro w Warszawie – firma chce współtworzyć wizję inteligentnego miasta w stolicy Polski

21 listopada firma technologiczna SoftServe otworzyła swoje pierwsze biuro w Warszawie. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w budynku Q22 i będzie w nim pracować ponad 200 osób. Przy okazji wydarzenia zorganizowano debatę na temat tego jak nowe technologie zmieniają przestrzeń publiczną, w której uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Stołecznego Warszawy, eksperci IT oraz przedstawiciele świata biznesu.

SoftServe to międzynarodowa firma technologiczna, założona w 1993 roku we Lwowie. Realizuje różnorodne projekty, w takich obszarach jak Big Data, DevOps & Cloud, IoT, ML, AI i wiele innych. Zmienia i optymalizuje sposób, w jaki przedsiębiorstwa na całym świecie prowadzą swój biznes. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 2014 roku. Obecnie zatrudnia ponad 1600 pracowników na terenie całego kraju. W zespole warszawskim pracuje ponad 200 osób o różnych specjalizacjach, jednak dominującą technologią dla tej lokalizacji jest Big Data.

Otwarcie biura w Warszawie ma dla nas znaczenie strategiczne. Warszawa to szczególne miasto, które żyje rozwojem technologii, najłatwiej tu spotkać osoby, które na co dzień nad nim pracują. Warszawa jest również blisko pozostałych stolic europejskich, jest z nimi świetnie połączona, co ułatwia kreatywną wymianę myśli. Również tutaj swoje siedziby mają największe firmy technologiczne. Dla nas bardzo duże znaczenie ma fakt, iż to tutaj dom znalazło wiele osób, które już ponad rok temu przyjechały z Ukrainy. Szczerze zależy nam na budowaniu i wspieraniu tej społeczności – powiedział Sebastian Drzewiecki, Country Manager SoftServe Poland.

W dyskusji panelowej zatytułowanej „Miasto i technologia — Czy big data i technologie haptyczne zmienią oblicze miast? Czy Meta Human zostanie urzędnikiem? W jaki sposób biznes może wesprzeć miasta i czego potrzebuje, aby działać skutecznie?”, która odbyła się podczas otwarcia, wzięli udział Volodymyr Semenyshyn, EMEA Division President w SoftServe, Magdalena Jadziewicz-Kasak Zastępczyni Dyrektora Biura Informatyki m.st. Warszawa oraz Daria Hemmerling, Senior R&D Engineer w SoftServe Poland.

Warszawa jako jedno z miast ubiegających się o tytuł European Capital of Innovation stawia na rozwój technologiczny, aby wspierać naszych mieszkańców i mieszkanki. Współpracujemy z innymi miastami m.in. Łodzią i Wrocławiem, aby wspólnie wykorzystywać stale pojawiające się możliwości. Zależy nam na tym, aby znacząco przyspieszyć obsługę mieszkańców w urzędach i poprawić ich doświadczenie. Kolejnym obszarem, który chcemy rozwijać z udziałem technologii jest ochrona środowiska, inwestujemy w najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwalają mierzyć zużycie wody czy elektryczności – powiedziała Magdalena Jadziewicz-Kasak.

Uczestnicy debaty rozmawiali, w jaki sposób powinna kształtować się współpraca sektora biznesowego z miastami, aby stworzyć optymalne warunki rozwoju nowych technologii i poprawienia życia mieszkańców. Miasta, z których codziennie korzystają setki tysięcy, a nawet miliony osób są naturalnym inkubatorem przedsiębiorczości, gdzie można przetestować innowacyjne rozwiązania wnoszone przez świat biznesu.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w infrastrukturze miejskiej, życie mieszkańców i mieszkanek jest prostsze, wiele rzeczy można załatwić znacznie szybciej. Rozwiązania haptyczne pozwalają nam wejść na kolejny, wyższy poziom. Możemy zdobywać doświadczenia, które niedawno były niedostępne. Np. odwiedzając muzea każdy z nas może pogłaskać mamuta czy wziąć do rąk cenne dzieło sztuki – powiedziała Daria Hemmerling, Senior R&D Engineer w SoftServe Poland.

Uczestnicy debaty podkreślali, że aby stworzyć synergię pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym, konieczne jest wspieranie edukacji i przestrzeni do rozwoju talentów, z których wiedzy skorzystają zarówno firmy jak i mieszkańcy. Tego typu współpraca opłaca się obu stronom, ponieważ tworzy ramy, które pozwalają na wprowadzanie w życie nowoczesnych rozwiązań i projektowanie inteligentnych, a jednocześnie zrównoważonych miast.

 

“Jak transformacja polskiej gospodarki przy pomocy rozwiązań SAP może być jeszcze szybsza, dzięki dostępności chmury Azure w regionie Azure Poland Central” podkreślił Piotr Grzywacz, podczas SAP NOW 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE