Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Qualcomm opublikował kolejne wyniki wydajności układów Snapdragon X Plus oraz Snapdragon X Elite. Te SoC napędzają nową generację laptopów czołowych producentów

Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo i Microsoft – ci producenci zaprezentowali już swoje nowe laptopy wyposażone nie w procesory AMD czy Intela, ale Qualcommu. Teraz poznajemy wyniki wydajności nowych SoC amerykańskiego producenta. 

Qualcomm zaprezentował szczegóły dotyczące architektury jednostki przetwarzania neuronowego (NPU) Hexagon, która jest jedną z kluczowych składowych chipsetów Snapdragon X Plus oraz Snapdragon X Elite. Wprawdzie niezależne recenzje urządzeń ze Snapdragon X jeszcze się nie pojawiły, Qualcomm podkreśla, że jego Hexagon NPU oferuje teoretyczną wydajność na poziomie do 45 TOPS. Producent chipów twierdzi, że Snapdragon X Elite (X1E-80-100) przewyższa Apple M3 oraz Intel Core Ultra 7 155H w większości aspektów, w tym tak kluczowej dla platform mobilnych: wydajności w przeliczeniu na wat energii.

Microsoft zlecił firmie Signal65 ocenę wydajności laptopa Surface Laptop 7 15 z układem Snapdragon X Elite (X1E-80-100) w porównaniu do najnowszych laptopów Apple MacBook i tych z procesorami Intela. Qualcomm dostarczył oficjalne wyniki dla Hexagon NPU, które pokazują znaczącą przewagę Snapdragona X Elite w stosunku do konkurencji. Według Qualcomm, Snapdragon X Elite (X1E-80-100) zużywa znacznie mniej energii niż Apple M3 i Intel Core Ultra 7 155H, oferując jednocześnie wyższą wydajność NPU na wat.

Qualcomm twierdzi również, że Snapdragon X Elite (X1E-80-100) przewyższa konkurentów w zadaniach AI na platformie Procyon oraz podczas generowania obrazów i edycji zdjęć w programach GIMP + Stable Diffusion 1.5 i Luminar Neo. Mimo tych zapewnień, zalecamy poczekać na niezależne recenzje urządzeń ze Snapdragon X, które powinny pojawić się na początku przyszłego miesiąca. Według obecnych informacji, pierwsze urządzenia z układami Snapdragon X mają trafić do użytkowników już 18 czerwca.

 

Acer prezentuje Acer Swift 14 AI – pierwszy laptop z Copilot+

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE