Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

SK hynix rozpoczyna dostawy najszybszej na świecie mobilnej pamięci DRAM dla Vivo 

Drugi co do wielkości na świecie producent układów pamięci poinformował, że rozpoczął wysyłkę swojego nowoczesnego produktu do chińskiego producenta smartfonów Vivo, który będzie korzystał z tych układów pamięci w swoich najnowszych smartfonach X100 i X100 Pro. 

Jak w poniedziałek ogłosił SK hynix, firma rozpoczęła dostarczanie swoim klientom 16-gigabajtowych pakietów Low Power Double Data Rate 5 Turbo, najszybszej dostępnej obecnie mobilnej pamięci DRAM.

Urządzenia mobilne zostaną także wyposażone w najnowszy flagowy mobilny punkt dostępowy MediaTek Dimensity 9300, dla którego firma SK hynix przeszła weryfikację wydajności.

LPDDR, bo o niej mowa, to pamięć DRAM o niskim poborze mocy dla urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów, której celem jest minimalizacja zużycia energii i praca przy niskim napięciu.

„LPDDR5T to optymalna pamięć maksymalizująca wydajność smartfonów, zapewniająca najwyższą kiedykolwiek osiągniętą prędkość” – utrzymuje SK hynix.

Pakiet LPDDR5T 16 GB działa w zakresie ultraniskiego napięcia od 1,01 do 1,12 V ustalonego przez Joint Electron Device Engineering Council. Najnowsze specyfikacje dotyczą siódmej generacji, następcy serii kończącej się na 1, 2, 3, 4, 4X, 5 i 5X, powiedział SK hynix.

W styczniu firma SK hynix ogłosiła opracowanie LPDDR5T, który jest ulepszonym produktem siódmej generacji, przed opracowaniem ósmej generacji LPDDR6. W drugiej połowie tego roku firma rozpoczęła masową produkcję nowego produktu.

Nowy LPDDR5T może przesyłać 9,6 gigabitów na sekundę i przetwarzać 77 GB danych na sekundę, co odpowiada przesyłaniu 15 filmów w pełnej wysokiej rozdzielczości w ciągu jednej sekundy, wyjaśnił SK hynix.

Technologia sztucznej inteligencji zainstalowana na urządzeniu wdraża możliwości sztucznej inteligencji na samym urządzeniu, zamiast przeprowadzać obliczenia na fizycznie oddzielonym serwerze. Dzięki temu urządzenia mogą samodzielnie zbierać i obliczać informacje.

W okresie od lipca do września spółka SK hynix odnotowała straty operacyjne w wysokości 1,79 biliona wonów (1,35 miliarda dolarów) w ujęciu skonsolidowanym w porównaniu z zyskiem w wysokości 1,67 biliona wonów rok wcześniej. Sprzedaż również spadła o 17,5 procent w stosunku do roku poprzedniego, do 9,06 biliona wonów w cytowanym okresie.

Firma odnotowała zwrot w swojej działalności związanej z pamięciami DRAM po odnotowaniu dwóch czwartych strat, dzięki wysokiej sprzedaży swoich flagowych produktów chipowych, w tym pamięci DDR5 o dużej pojemności i HBM3.

Oczekuje się, że najnowszy chip pozytywnie wpłynie na zyski technologicznego giganta, ukierunkowanego na masowy rynek smartfonów.

YouTube stanie w obliczu kolejnego problemu w UE. Chodzi o algorytmy wykrywające blokady reklam.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE