Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Siemens przedłuża kontrakt CEO Buscha o 5 lat

Siemens przedłużył kontrakt dyrektora generalnego Rolanda Buscha na kolejne pięć lat, poinformowała we wtorek niemiecka grupa inżynieryjno-technologiczna.

Busch, który kierował Siemensem od 2021 roku, przedłużył swój kontrakt ze skutkiem od kwietnia 2025 roku, podała rada nadzorcza.

59-letni Niemiec, który zastąpił Joe Kaesera, doprowadził Siemensa do najwyższego jak dotąd zysku netto w 2023 roku w wysokości 8,5 miliarda euro (9,23 miliarda dolarów), gdy firma pracowała nad zaległościami w zamówieniach nagromadzonymi podczas pandemii i jej następstw.

Rada nadzorcza stwierdziła, że decyzja o przedłużeniu kontraktu Buscha pokazuje jego poparcie dla strategii przekształcenia Siemensa w firmę technologiczną. Siemens chce zwiększyć udział sprzedaży oprogramowania i biznesu cyfrowego w grupie do około 20% w perspektywie długoterminowej, powiedział Busch w zeszłym roku i przeszedł na model wynajmu oprogramowania jako usługi, aby zwiększyć swoją atrakcyjność dla mniejszych klientów.

“Siemens ma właściwą strategię i odpowiedni zespół kierowniczy, aby wspierać przyszły wzrost i sukces, opierając się na osiągnięciach w zakresie doskonałej realizacji operacyjnej i przywództwa technologicznego” – powiedział prezes Jim Snabe w oświadczeniu.

Siemens poinformował również, że przedłuży kontrakt z Cedrikiem Neike, szefem działu automatyki przemysłowej Digital Industries, o pięć lat, począwszy od czerwca 2025 roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE