Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung zaprezentuje swój plan dot. 1 nm w czerwcu. Produkcja ma ruszyć rok wcześniej

Proces Samsung SF1.4, który ma konkurować z procesem 1,4 nm TSMC, pierwotnie miał zaistnieć w masowej produkcji w 2027 r. Teraz wydaje się, że firma wprowadza aktualizację i wyprzedza dotychczasowy harmonogram. 

Dział Foundry Business Division firmy Samsung będzie gospodarzem Forum Foundry and SAFE w Dolinie Krzemowej w USA w dniach 12–13 czerwca.

Według Business Korea, gigant technologiczny ujawni swój najnowszy plan rozwoju technologicznego, podobno przesuwając harmonogram masowej produkcji w procesie 1 nm z 2027 do 2026 roku.

Zgodnie z poprzednim planem działania firmy Samsung, 2-nanometrowy proces SF2 ma zadebiutować w 2025 r. W porównaniu z procesem 3GAP drugiej generacji przy 3 nanometrach, zapewnia on o 25% poprawę efektywności energetycznej przy tej samej częstotliwości i złożoności, a także wzrost wydajności o 12% przy tym samym zużyciu energii i złożoności, przy jednoczesnym zmniejszeniu powierzchni chipa o 5%.

W poprzednim raporcie Business Korea zauważyła, że ​​Samsung zabezpieczył już pierwszą partię zamówień na chipy AI wykonane w procesie technologicznym 2 nm, które trafiają do japońskiego startupu Preferred Networks zajmującego się sztuczną inteligencją.

Z kolei TSMC, wiodąca fabryka półprzewodników, również miała zabezpieczyć swoje zamówienie na proces 2 nm, ponieważ ma on wejść do masowej produkcji w 2025 roku.

Z ostatnich raportów Economic Daily News wynika, że ​​TSMC zamierza otworzyć fabrykę w Science Park w mieście Taibao w hrabstwie Chiayi w środkowym Tajwanie, w której będą produkowane chipy w procesie technologicznym 1 nm.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE