Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung porzuci markę procesorów Exynos?

Procesory mobilne Samsunga miały przez lata mieszaną opinie; z jednej strony zwykle ustępując flagowym modelom Qualcommu, z drugiej jednak sprawdzając się pod kątem cenowym. Nierozerwalnie jednak powstawały pod marką Exynos. Jak wskazują najnowsze przecieki, to może wkrótce się zakończyć. 

Wiadomym jest, że w serii Galaxy S24 zadebiutuje nowy Exynos 2400. Wygląda jednak na to, że może to być ostatni SoC ukazujący się pod tą marką. Leakster podpisujący się jako @OreXDA, który w przeszłości m.in. dokładnie przewidział istnienie Exynosa 2400 (przypominamy, że seria Galaxy S23 korzysta z procesorów Qualcommu, co skłoniło wiele osób do spekulacji nt. rzekomego porzucenia rozwoju własnych, mobilnych SoC) twierdzi, że Samsung planuje całkowicie porzucić markę Exynos. Przyszłe chipy Samsunga będą zamiast tego nosiły nazwę „Dream Chip”.

Czy ten rebranding ma sens? Trudno powiedzieć. Wiadomo, że ma on dotyczyć całej linii produktów, a nie tylko wybranych sektorów. Interesującym jest natomiast, że nazwa „Dream Chip” pojawiała się już wcześniej. Wśród niepotwierdzonych przecieków tę nazwę przypisywano układowi Exynos 2500, który miałby pojawić się w 2025 roku. Czy tak się jednak stanie – zobaczymy. Według wstępnych przecieków ma to być 10-rdzeniowy układ, produkowany w procesie 3 GAP firmy Samsung.

AI, jako kluczowy czynnik przyspieszający proces zmiany modelu biznesowego w kierunku serwicyzacji, komentuje Marek Głazowski, Prezes IFS Poland & EE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE