Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung będzie produkować chipy AI od Tenstorrent 

Firma Samsung podała w poniedziałek, że pozyskała nowego klienta na chipy ze sztuczną inteligencją. Jest nim kanadyjski start-up o nazwie Tenstorrent. 

Jak informuje Reuters, transakcja dotycząca chipów jest następstwem sierpniowej inwestycji Samsunga w Tenstorrent w ramach podwyższenia kapitału o wartości 100 milionów dolarów, w którym uczestniczył Hyundai Motor Co i inne firmy. Przed sierpniową rundą finansowania Tenstorrent zebrał 234,5 miliona dolarów, a jego wycena wyniosła 1 miliard dolarów.

Tenstorrent należy do szeregu startupów, które chcą rzucić wyzwanie Nvidii, która dominuje na rynku chipów AI. Firma produkuje chipy i posiada własność intelektualną dla centrów danych, ale pracuje także nad zaopatrywaniem innych rynków, np. motoryzacyjnego.

W ramach umowy Tenstorrent planuje wykorzystać do produkcji chipów jeden z zaawansowanych procesów produkcyjnych Samsunga, znany jako 4 nm. Produkt Tenstorrenta wytwarzany przez firmę Samsunga to chiplet zaprojektowany tak, aby można go było umieścić obok innych chipletów w jednym opakowaniu.

Niektóre chipy Tenstorrent są zbudowane w oparciu o technologię znaną jako RISC-V i architekturę półprzewodnikową typu open source, która konkuruje z procesorami Arm i x86, z których korzystają firmy Intel i AMD. Chip, który wyprodukuje Samsung, nosi nazwę Quasar i nie jest oparty na technologii RISC-V.

„Firma Tenstorrent koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań obliczeniowych o wysokiej wydajności i dostarczaniu tych rozwiązań klientom na całym świecie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Tenstorrent, Jim Keller.

Żadna z firm nie ujawniła wartości transakcji ani ilości chipów, które mają zostać wyprodukowane.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE