Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Rozstrzygnięte przetargi w branży IT – podsumowanie II kwartału 2017 r.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Serwis Pressinfo.pl – w II kwartale 2017 roku, rozstrzygnięto 2716 przetargów z branży IT. Ich łączna wartość wyniosła 1,03 mld zł. To o 19% mniej niż w poprzednim kwartale.

Największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w branży IT w badanym okresie – 819 wyników zanotowano w województwie mazowieckim. Kolejne miejsca zajęły województwa: śląskie (268) oraz pomorskie (217). Najsłabiej wypadło województwo opolskie (34 wyniki). Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest również mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła 684 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa wielkopolskie z łączną kwotą 53 mln zł oraz dolnośląskie – 41 mln zł. Najniższa wartość za wyniki przetargów rozstrzygniętych w badanym okresie uzbierała się na koncie województwa świętokrzyskiego – 3 mln zł.

Wśród wyników przetargów, które w całości dotyczyły branży IT (nie były powiązane z innymi branżami) przeważającą część stanowiły przetargi na dostawę/dzierżawę komputerów/serwerów. W II kwartale 2017 roku stanowiły one 35% wszystkich przetargów w tej branży (923 wyników). Kolejne miejsce należało do przetargów dotyczących urządzenia, akcesoria biurowe i  komputerowe – 548 wyników (20%) oraz oprogramowanie komputerowe – 511 wyników (19%).

Liderem pod względem ilości wygranych postępowań przetargowych w branży IT w analizowanym okresie była firma: GIGA MULTIMEDIA EUGENIUSZ SIENICKI, która wygrała 73 postępowania. W gronie najlepszych znalazły się również firmy: PH Icod.pl (60 zwycięstw) oraz FH KOMAX 9 SP. Z O.O. (52 wygrane). Pod względem łącznej wartości za wygrane przetargi zwyciężyła firma COMPAREX POLAND SP. Z O.O., która zgromadziła na swoim koncie kwotę 124 mln zł. Kolejne miejsca należały do: SYGNITY S.A. (56 mln zł) oraz ASSECO POLAND S.A. (46 mln zł).

Zmniejszanie się ilości kontraktów w sektorze publicznym trwa od ubiegłego roku, co ma negatywny wpływ na sytuację branży informatycznej. Jak wiadomo, największymi odbiorcami produktów tego rynku, jak dotąd był sektor publiczny oraz branża medyczna. W obu tych przypadkach wydatki na cele informatyczne zostały obcięte. Przedstawiciele firm informatycznych wspominają, co prawda o ożywieniu, nie mniej jednak większość nowych kontraktów widoczna będzie na rynku dopiero w 2018 roku – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl