Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Renesas jednak nie przejmie Sequans Communications z dość prozaicznej przyczyny

Renesas Electronics zakończył proces zakupu za 249 mln dolarów francuskiej firmy Sequans Communications, producenta modułów komórkowych IoT. Do transakcji ostatecznie nie dojdzie. 

Stwierdzono, że decyzja wynikała z „niekorzystnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego Japonii”, najwyraźniej dotyczącej opłaty, jaką będzie musiała uiścić z tytułu „zysku podlegającego opodatkowaniu” po integracji działalności Sequans po jej zakupie. W rezultacie protokół ustaleń (MoU) pomiędzy parą a ofertą przetargową został anulowany – stwierdził. W oświadczeniu napisano:

„Zgodnie z warunkami protokołu ustaleń Renesas lub Sequans mogą rozwiązać porozumienie, między innymi, jeśli Renesas otrzyma potwierdzenie od Regionalnego Biura Podatkowego w Tokio, że zakończenie reorganizacji przewidzianej w protokole ustaleń będzie wymagało od Renesas uznania dochód podlegający opodatkowaniu i zapłać taki podatek. W dniu 15 lutego 2024 r. Renesas otrzymał niekorzystną interpretację podatkową w Japonii. W rezultacie Renesas skorzystał z prawa do rozwiązania protokołu ustaleń… [i] wezwania.”

Transakcja, uzgodniona w sierpniu ubiegłego roku, miała zostać sfinalizowana w tym kwartale, pod warunkiem zatwierdzenia przez radę zakładową francuskiej firmy oraz lokalne organy podatkowe i regulacyjne. Wycena na 249 milionów dolarów objęła wszystkie akcje posiadane przez wszystkich akcjonariuszy, w tym akcje spółek amerykańskich; obejmowało zadłużenie netto. W ofercie wycena Sequans była o 42,3 procent wyższa od ceny zamknięcia w momencie zawarcia transakcji oraz o 32,6 procent i 7,7 procent wyższa od średniej ważonej ceny z poprzednich sześciu miesięcy i 12 miesięcy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE