Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Red Hat i Fundacja FIWARE podejmują współpracę w celu umożliwienia budowy inteligentnych i ekologicznych miast dzięki technologii open source.

Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o nawiązaniu współpracy z Fundacją FIWARE – organizacją non-profit, która promuje wdrażanie otwartych standardów w tworzeniu inteligentnych rozwiązań, w celu opracowania zintegrowanej platformy inteligentnego miasta. Platforma ta umożliwi miastom na całym świecie zwiększenie elastyczności oraz poprawę dobrostanu obywateli dzięki danym.

Przez sześć tygodni Red Hat Open Innovation Labs współpracował z Fundacją FIWARE i Human Oriented Products (HOPU), dostawcą rozwiązań należącym do społeczności FIWARE, w celu stworzenia łatwego we wdrożeniu, w pełni skalowalnego i zaawansowanego rozwiązania open source dla inteligentnych miast, obsługiwanego przez FIWARE i działającego na platformie Red Hat OpenShift.

W skali globalnej miasta stoją w obliczu rosnących i złożonych wyzwań środowiskowych, gospodarczych i społecznych, które wpływają na codzienne życie ich mieszkańców. Aby sprostać tym wyzwaniom, urzędnicy miejscy i decydenci z sektora publicznego potrzebują ekologicznych i inteligentnych rozwiązań technologicznych, które uwalniają potencjał danych, aby pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji zarówno dla dobra obywateli, jak i środowiska.

Fundacja FIWARE, HOPU i Red Hat wspólnie opracowały bardziej skalowalne, inteligentne rozwiązanie, które każde miasto na świecie może wykorzystać, aby stać się bardziej inteligentnym i zrównoważonym. Na podstawie danych zebranych przez czujniki jakości powietrza HOPU platforma inteligentnego miasta obsługiwana przez FIWARE wyciąga cenne wnioski, które pomagają w podejmowaniu mądrzejszych decyzji dla dobra obywateli. W dwóch miastach w Hiszpanii – Las Rozas i Kartagenie – pilotażowo wdrożono platformę inteligentnego miasta oraz aplikację bazową do monitorowania jakości powietrza. Red Hat OpenShift zapewnia elastyczność niezbędną do wdrożenia platformy inteligentnego miasta i aplikacji bazowej w dowolnej chmurze prywatnej lub publicznej, tym samym zwiększając jej skalowalność i funkcjonalność.

Konsultanci Red Hat Open Innovation Lab pomogli inżynierom Fundacji FIWARE i HOPU zdobyć umiejętności oraz pokazali jak wykorzystać narzędzia i otwarte praktyki potrzebne do standaryzacji procesu kompleksowego wdrożenia niezależnego od hostingu oraz do skonfigurowania środowiska demonstracyjnego dla rozwiązania. Mając na celu poprawę produktywności inżynierów, pobyt w ośrodku Open Innovation Lab miał również za zadanie pomóc zespołowi w stworzeniu lepszych podstaw współpracy oraz uwzględnieniu zmian technologicznych i kulturowych w celu zapewnienia zgodności z misją organizacji.

Po pobycie w ośrodku Red Hat Open Innovation Lab społeczność FIWARE może teraz rozszerzyć platformę inteligentnego miasta na inne zastosowania w każdym mieście na świecie, takie jak ruch uliczny, pobieranie próbek wody, mierzenie poziomu hałasu czy zanieczyszczenia. Dzięki ułatwieniu wdrożenia i zwiększeniu skalowalności platformy FIWARE miasta mogą szybciej wprowadzać innowacje i zmieniać swoje społeczności. Platforma FIWARE, wdrożona w ponad 350 miastach na całym świecie, będzie mogła zostać rozszerzona na nowe rynki, a tym samym promować standardy open source.

 

IT Reseller TV “Liderzy Branży” – Jeszcze wiele możemy zrobić dla rozwoju cyfryzacji – podkreśla Chris Papaphotis z firmy Microsoft.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE