Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Razem możemy przekształcić ambicje w działania” podkreślił Peter Herweck, prezes Schneider Electric wzywając globalnych liderów z różnych branż do przyspieszenia transformacji energetycznej oraz w odpowiedzi na kryzys klimatyczny

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, podczas Innovation Summit w Paryżu, podkreślił potrzebę natychmiastowych działań i współpracy w celu przyspieszenia transformacji energetycznej oraz w odpowiedzi na kryzys klimatyczny.

Zainaugurowane w 2016 roku coroczne wydarzenie Innovation Summit wiąże się z prezentacją najnowszych technologii, rozwiązań i partnerstw firmy, które napędzają przyszłość automatyzacji, elektryfikacji i cyfryzacji. W tym roku konferencja odbyła się w Paryżu i zgromadziła klientów, partnerów i liderów branży.. Dwudniowy program objął sesje plenarne, okrągłe stoły, dogłębne analizy, networking i zwiedzanie hal wystawowych.

 

– W związku z rekordowym globalnym ociepleniem odnotowanym w 2023 r., wzywamy przemysł i firmy na całym świecie do zjednoczenia się w celu wprowadzenia znaczących zmian w walce z kryzysem klimatycznym. Istnieją technologie, które pozwalają radykalnie zmniejszyć emisje i połączyć postęp ze zrównoważonym rozwojem – mówi Peter Herweck, prezes Schneider Electric– Tylko dzięki innowacjom i współpracy możemy odblokować nowe możliwości cyfryzacji, elektryfikacji i dekarbonizacji, które będą miały trwały wpływ na naszą codzienność. Razem możemy przekształcić ambicje w działania.

 

Peter Herweck, prezes Schneider Electric zwrócił się do uczestników Innovation Summit w Paryżu, wzywając globalnych liderów z różnych branż do przyspieszenia transformacji cyfrowej i wykorzystania technologii oraz partnerstwa do osiągnięcia celów w zakresie produktywności i zrównoważonego rozwoju.

 

Nowe rozwiązania dla większego wpływu

Schneider Electric prezentuje nowe rozwiązania zaprojektowane, aby pomóc firmom w opracowaniu strategii cyfryzacji i dekarbonizacji ich działalności oraz przyspieszeniu realizacji zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Mowa tutaj o:

  • CONNECT: to kompleksowa platforma analityki przemysłowej, która integruje dane inżynieryjne i operacyjne w celu zapewnienia widoczności w całym ekosystemie. Łącząc klientów Schneider Electric, AVEVA, etap, RIB z innymi zewnętrznymi dostawcami oprogramowania, CONNECT wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię cyfrowego bliźniaka, aby umożliwić firmom uwolnienie wydajności i zrównoważony, odpowiedzialny wzrost.
  • Resi9 Energy Center: to zmodernizowany, kompaktowy inteligentny panel elektryczny dla domów, który integruje się z istniejącymi systemami, zapewniając bezpieczne dostawy i dystrybucję energii elektrycznej. Coraz więcej domów posiada dostęp do odnawianych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, pojazdów elektrycznych oraz mikrosieci. W związku z tym coraz więcej właścicieli domów staje się prosumentami, a więc podmiotami zarówno produkującymi, jak i zużywającymi energię. Resi9 Energy Center płynnie integruje się z domowymi systemami zarządzania energią, umożliwiając kontrolę i dostosowywanie w celu optymalizacji i lepszego zarządzania energią w domu.
  • Rozszerzenie portfolio eMobility: Podczas gdy popularność pojazdów elektrycznych rośnie wykładniczo, tylko około połowa (51%) właścicieli elektryków na świecie posiada ładowarkę w domu czy garażu. Schneider Charge oferuje najnowocześniejsze rozwiązanie do ładowania w domu, które jest bezpieczne, opłacalne i proste w instalacji. Dla operatorów flot i punktów ładowania oprogramowanie EcoStruxure EV Advisor i stacje ładowania EVLink Pro DC 180 kW oferują najnowsze rozwiązania w zakresie ładowania i zarządzania pojazdami elektrycznymi (EV). Stacja szybkiego ładowania EVLink Pro DC maksymalizuje wydajność energetyczną przy jednoczesnej minimalizacji kosztów energii elektrycznej. Oprogramowanie EcoStruxure EV Advisor jako usługa pomaga poprawić niezawodność i wydajność punktów ładowania, zapewniając operatorom wgląd w efektywność ładowania, zużycie energii i wydajność operacyjną. W połączeniu oferuje klientom flotowym, zarządcom parkingów, budynków komercyjnych i mieszkalnych elastyczne, otwarte, kompleksowe rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Współpraca na rzecz znaczących zmian

Partnerstwo i współpraca między branżami i łańcuchami dostaw będą niezbędne do rozwiązania kryzysu klimatycznego. Schneider Electric jednoczy liderów branży i łańcuchy wartości w celu przyspieszenia dekarbonizacji i zapewnienia zrównoważonego rozwoju poprzez:

  • Wpływ na zrównoważony rozwój: Sustainability Impact Award inicjatywa firmy Schneider Electric wyróżnia partnerów, klientów i dostawców, którzy działają na rzecz dekarbonizacji swojej i klientów. Prezentując sukcesy w zakresie redukcji emisji CO2, poprawy efektywności energetycznej i wdrażania technologii cyfrowych, firmy mogą uczyć się od siebie jak wywierać szerszy wpływ na otoczenie i wprowadzać dalsze innowacje.
  • Dekarbonizację łańcucha dostaw: Program Materialize, stanowiący rozszerzenie pakietu programów dekarbonizacji łańcucha dostaw firmy Schneider, ma na celu zjednoczenie wiodących firm zajmujących się zasobami krytycznymi i materiałami w celu wdrożenia strategii dekarbonizacji emisji zakresu 3 i ułatwienia przejścia na gospodarkę niskoemisyjną. Dostawcy mogą uczestniczyć w umowach zakupu energii odnawialnej (PPA) na skalę użytkową, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w globalnych łańcuchach wartości, które niejednokrotnie stanowią ponad 70% śladu węglowego firmy. Edwards, światowy lider rozwiązań próżniowych i redukcyjnych, dołącza do programu Catalyze firmy Schneider, który ma na celu dekarbonizację łańcuchów wartości półprzewodników.
  • Partnerstwa dla centrów danych: Nowa inicjatywa Schneider Electric i Digital Realty w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym opiera się na 20-letniej współpracy z ekspertami w dziedzinie centrów danych i ma pomóc Digital Realty w zmniejszeniu o 50-70% emisji dwutlenku węgla w urządzeniach niskiego i średniego napięcia oraz trójfazowych zasilaczach UPS w ciągu najbliższych 3-5 lat, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości e-odpadów i emisji zakresu 3. Ponadto współpraca Schneider Electric z firmą NVIDIA ma na celu optymalizację infrastruktury centrów danych i przyspieszenie postępów w dziedzinie wykorzystania sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowego bliźniaka.

 

“Zrównoważony rozwój jest podstawą dla naszej przyszłości” – skomentowała Karolina Romańczuk odbierając nagrodę dla Bechtle direct Polska podczas gali HP Partner Excellence Award 2023

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE