Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Powstało konsorcjum działające na rzecz przyszłych zmian w zatrudnieniu wynikających ze wzrostu użycia AI 

Dziewięć dużych firm utworzyło konsorcjum siły roboczej obsługującej sztuczną inteligencję, aby stawić czoła poważnym, nadchodzącym zmianom na rynku pracy wynikającym z szerokiego zastosowania technologii sztucznej inteligencji. 

Accenture, Cicso, Eightfold, Google, IBM, Indeed, Intel, Microsoft i SAP uruchomiły konsorcjum pracowników w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) obsługujących sztuczną inteligencję, które dostrzega ogromny wpływ technologii sztucznej inteligencji na zastąpienie pracy wcześniej wykonywanej przez ludzi.

Aby zaradzić skutkom wycofywania pracowników z przestarzałych stanowisk pracy, konsorcjum zobowiązało się do przeszkolenia i przekwalifikowania ponad 95 milionów osób.

Sztuczna inteligencja znacznie rozwinęła się w ostatnich latach do tego stopnia, że ​​może zastąpić ludzi w prostszych zadaniach (takich jak korekta esejów, tworzenie obrazów na podstawie podpowiedzi i odpowiadanie na pytania klientów dotyczące produktów), a także w bardziej złożonych zadaniach (takich jak tworzenie nowej piosenki przy użyciu klon głosu słynnej piosenkarki, czy diagnozowanie raka piersi na podstawie prześwietleń lepiej niż lekarz).

Na początek konsorcjum zbada, w jaki sposób sztuczna inteligencja wpłynie na stanowiska pracy w ICT, a następnie przedstawi listę zaleceń, aby pracownicy z przestarzałymi umiejętnościami nie zostali porzuceni w epoce gorączki związanej ze sztuczną inteligencją.

Liczba osób, którym każdy członek jest zobowiązany przekwalifikować się i przeszkolić, jest równa odpowiednio:

  • 25 milionów do 2032 roku – Cisco – cyberbezpieczeństwo, umiejętności cyfrowe;
  • 30 milionów do 2030 r. – IBM – AI, umiejętności cyfrowe;
  • 30 milionów do 2030 r. – Intel – AI;
  • 10 milionów do 2025 r. – Microsoft – umiejętności cyfrowe;
  • 2 miliony do 2025 roku – SAP – podwyższenie kwalifikacji.

Google nie podał liczby, ale przekaże 25 milionów euro na finansowanie szkoleń w zakresie sztucznej inteligencji w Europie.

Więcej szczegółów można znaleźć w materiałach prasowych Cisco.

Badanie Adecco – AI zmniejszy liczbę pracowników?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE