Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Popyt i ceny akumulatorów do pojazdów elektrycznych w maju pozostają stabilne, ceny w czerwcu prawdopodobnie spadną – raport TrendForce

Badania TrendForce pokazują, że po niskim wykorzystaniu mocy produkcyjnych w pierwszym kwartale, branża akumulatorów do pojazdów elektrycznych odnotowała znaczące ożywienie popytu rynkowego począwszy od marca.

Kwietniowy szczyt sezonu doprowadził do gwałtownego wzrostu popytu, zwiększając produkcję baterii litowych i nieznacznie podnosząc ceny akumulatorów do pojazdów elektrycznych. W maju rynek kontynuował trend szczytu sezonu ze stabilnym popytem i cenami. Miesięczne ASP dla kwadratowych ogniw trójskładnikowych, kwadratowych ogniw LFP i trójskładnikowych ogniw typu pouch wyniosły odpowiednio 0,50 CNY/Wh, 0,43 CNY/Wh i 0,52 CNY/Wh.

W sektorze ESS w maju odnotowano wzrost popytu na energię słoneczną w połączeniu z magazynowaniem. Projekty magazynowania energii podłączone do sieci na chińskim rynku weszły w okres magazynowania w maju-czerwcu, co doprowadziło do wzrostu zamówień przedsiębiorstw i niewielkiego wzrostu cen niektórych produktów. Cena ASP kwadratowych ogniw LFP w maju wyniosła 0,43 CNY/Wh, pozostając na stabilnym poziomie w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Analiza TrendForce wskazuje, że ogniwa ESS przechodzą z 280 Ah na 314 Ah. Chociaż ogniwa ESS o pojemności 314 Ah nie zostały jeszcze dostarczone w dużych ilościach, ich masowa produkcja spodziewana jest w pierwszej połowie roku. Oczekuje się, że ich penetracja rynku po stronie zasilania, sieci i komercyjnych rynków magazynowania energii będzie stopniowo rosła w drugiej połowie roku, podkreślając ich zalety w zakresie wydajności kosztowej.

W odniesieniu do całego kwartału, TrendForce informuje, że popyt na rynku w II kwartale jest lepszy niż oczekiwano, przy ogólnie stabilnych cenach ogniw EV i ESS. Warto jednak zauważyć, że zapasy w łańcuchu przemysłowym przekroczyły popyt na instalacje użytkowników końcowych w szczycie sezonu od kwietnia do maja, co doprowadziło do gromadzenia zapasów z powodu nadprodukcji przez producentów ogniw.

TrendForce przewiduje, że popyt na materiały akumulatorowe spadnie w czerwcu, wywierając presję na ceny litu. W rezultacie wsparcie kosztowe dla materiałów ogniw EV i ESS osłabnie, a ceny ogniw pozostaną na niezmienionym poziomie lub nieznacznie spadną do końca 2. kwartału.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE