Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Pomóż dzieciom z Ukrainy w nauce! W ramach akcji #ABy razem dla Ukrainy, ruszyła zbiórka laptopów, które trafią do dzieci z Ukrainy.

Masz zbędnego notebook’a? Twoja firma wymienia laptopy? Oddaj je dzieciom z Ukrainy! Pomożesz im w nauce. Sieć sklepów z elektroniką Alsen rozpoczęła zbiórkę komputerów w ramach akcji #ABy razem dla Ukrainy. Przekazane urządzenia zostaną odświeżone, a później trafią do dzieci, które znalazły schronienie w Polsce. W ten sposób polski dystrybutor elektroniki – Grupa AB odpowiada na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki, a przy okazji zmniejsza liczbę elektroodpadów na rynku. Akcja potrwa do odwołania. 

Laptopy można przynieść do jednego z 400 sklepów stacjonarnych sieci Alsen w Polsce. Organizatorzy akcji zastrzegają jednak, że urządzenia muszą spełniać pewne minimalne warunki. Nie mogą być uszkodzone mechanicznie, mieć więcej, niż 5 lat i przynajmniej 13,3 cali. Każdy laptop musi być sprawny, posiadać baterię i zasilacz. Do każdego urządzenia trzeba też dołączyć deklarację potwierdzającą darowiznę. Komputery zanim zostaną przekazane uczniom, trafią do komputerowego SPA, gdzie serwisanci sklepu Alsen przygotują je dla nowych użytkowników.

 

Ważny jest czas, dlatego w pierwszej kolejności skupiamy się na komputerach, które nie wymagają skomplikowanego serwisu. Każdy laptop przed wydaniem przejdzie skrupulatny przegląd. Dzięki współpracy z firmą Microsoft, wyposażymy go w niezbędne oprogramowanie i dostosujemy do nowych użytkowników. To gwarantuje, że uczniowie dostaną wartościowy sprzęt. Cieszymy się, że w ten sposób dołożymy naszą cegiełkę w tej wspólnej pomocy dla dzieci, uchodźców z Ukrainy. – wyjaśnia Jan Zdebel prezes sieci Alsen.

 

W tej akcji ważny jest również dodatkowy ważny aspekt – środowiskowy.

 

Nieużywane laptopy zyskają nowe życie, a dzięki temu liczba urządzeń, które trafią do utylizacji, będzie mniejsza. Przekazując sprzęt nie tylko dajemy przykład, jak pomagać potrzebującym, ale też realnie dbamy o środowisko – podkreśla Jan Zdebel.

 

akcja_zbiórka_laptopów.png

O tym, gdzie konkretnie trafią laptopy zdecyduje ostatecznie Ministerstwo Edukacji i Nauki, które będzie rozdzielało pomoc w postaci laptopów. Akcja Grupy AB to niejedyne działania, jaki polski dystrybutor IT realizuje w ramach wewnętrznej akcji #ABy razem dla Ukrainy. Firma nie tylko wspiera swoich ukraińskich pracowników i ich rodziny, ale też przekazała organizacjom opiekującym się uchodźcom sprzęt RTV i AGD. Dodatkowo dystrybutor podarował sto nowych wózków dla rodzin z dziećmi, które po wybuchu wojny dotarły do Wrocławia.

 

Lista punktów, do których można dostarczyć sprzęt oraz szczegóły akcji są dostępne na stronie www.alsen.pl/abyrazemdlaukrainy

 

Grupa AB prowadzi szereg działań charytatywnych w ramach własnej akcji #ABy razem dla Ukrainy. Należąca do polskiej Grupy Kapitałowej AB – spółka Rekman, przekazała 100 nowych wózków dziecięcych dla dzieci z Ukrainy, którymi opiekuje się Fundacja Przyjaciel Misji. Wszyscy podopieczni to uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną dotarli do stolicy Dolnego Śląska. Wsparcie firmy Rekman o wartości ponad 50 000 złotych, to tylko jeden z elementów pomocy dla ofiar konfliktu zbrojnego (więcej w poniższej informacji).

 

Grupa AB wspiera uchodźców w ramach własnej akcji #ABy razem dla Ukrainy.

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE