Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Polskie firmy ignorują zagrożenia atakami hakerskimi, wynika z raportu polskiego cyberbezpieczeństwa od #cybermadeinpoland, SecurityInside, Afine, Resilia i Xopero Software.

Ponad połowę globalnego rynku cyberbezpieczeństwa stanowią usługi, w których cloud security jest najbardziej dynamicznym obszarem odnotowującym +33% r/r. Na światowej arenie dominują firmy z USA, z prawie 40% udziałem w branży. Polski rynek w 2019 r. wykazywał +14,3% r/r wzrost, jednak w bieżącym roku nastąpiło spowolnienie spowodowane pandemią, w efekcie którego odnotowano spadek o -4,7% r/r.

 

Ostatnie doniesienia o ataku cybernetycznym i uzyskaniu przez hakerów dostępu do serwerów pocztowych kluczowych urzędów administracji Stanów Zjednoczony jasno pokazują, że ryzyko wycieku danych dotyczy każdej firmy, nawet największych instytucji. Zaniedbanie kwestii bezpieczeństwa może skutkować upublicznieniem lub wykorzystaniem wrażliwych danych, a w konsekwencji zmierzeniem się z wysokimi karami finansowymi. Fundusz inwestycyjny Venture INC postanowił przyjrzeć się tej branży w Polsce i przebadać firmy w obszarze cyber security.

 

Globalny rynek cyberbezpieczeństwa

Ponad połowę globalnego rynku cyber security stanowią usługi. Z czego, najszybciej rosnącym obszarem są usługi bezpieczeństwa w chmurze (cloud security), które urosły o 33% r/r. Również na polskim rynku gdzie przeważają firmy oferujące usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym m.in. odpowiedzialne za audyty bezpieczeństwa czy testy penetracyjne.

 

Dzięki szybko rosnącej branży i rynkowi zbytu przedsiębiorstwa technologiczne mają szansę na odniesienie globalnego sukcesu. Branża jest skoncentrowana w kilku punktach na świecie – USA odpowiada za prawie 40% całego rynku cyberbezpieczeństwa. Swoją pozycję w tym obszarze umacniają też Chiny, które są wprawdzie ponad 6-krotnie mniejszym rynkiem, ale rosną w tempie 25% r/r.

 

Polskie podejście do bezpieczeństwa danych

Polski rynek w 2019 wykazywał wysoką dynamikę wzrostu (+14,3% r/r), jednak w obecnym roku nastąpiło załamanie i odnotowano spadek o -4,7% r/r. Było to spowodowane głównie przez cięcia kosztów i zamrożenie budżetów spowodowane pandemią. Jednak eksperci patrzą pozytywnie w przyszłość i prognozują powrót do tendencji wzrostowych w najbliższych latach.

 

W raporcie Venture INC można wyczytać, ze dwie trzecie ankietowanych polskich firm, z branży cyberbezpieczeństwa, za największą barierę w rozwoju swojej firmy uważa niską świadomość rynku odnośnie powagi zagrożenia wyciekiem danych i konieczności zabezpieczania się przed potencjalnymi atakami. Często wymienianymi czynnikami przez ankietowanych były również problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników i brak wystarczającego kapitału na rozwój tego obszaru.

 

Trzy czwarte ankietowanych uznało pozyskanie odpowiednich kontaktów i rekomendacji na rynkach zagranicznych za najbardziej kluczowe do odniesienia sukcesu na skalę globalną. Istotnym czynnikiem było również pozyskanie kapitału na rozwój biznesu, a co ciekawe, preferowanym źródłem był kapitał prywatny, np. fundusze VC czy anioły biznesu.

 

Raport powstał w oparciu o wywiady eksperckie, analizę danych (desk research) i ankietę przeprowadzoną wśród przedsiębiorstw aktywnych na rynku. Efektem tych działań jest publikacja, ale również otwarta baza firm i podmiotów z Polski aktywnych w obszarze cyberbezpieczeństwa. Będzie ona na bieżąco aktualizowana i uzupełniana. Zachęcamy do samodzielnego dodawania do niej swoich przedsiębiorstw i innych instytucji działających na tym rynku. Znajdą tam Państwo także zestawienie wszystkich rund finansowania zebranych dotychczas przez podmioty z branży cyberbezpieczeństwa w Polsce. Baza ta jest dostępna pod linkiem.

 

Raport został stworzony z pomocą #cybermadeinpoland, SecurityInside, Afine, Resilia i Xopero Software. Pełna wersja raportu do pobrania tutaj.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewponad-2-3-zarzadzajacych-firmami-zamierza-w-najblizszych-dwoch-latach-zainwestowac-w-iot-64-w-ai-61-w-chmure-wynika-z-badania-ey-digital-investment-index-2020/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE