Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

OVHcloud, globalny dostawca chmury o europejskim rodowodzie, został partnerem Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, aby wspólnie działać przeciw wykluczeniu cyfrowemu.

Ostatnie miesiące były skokiem milowym w cyfryzacji naszego kraju. Choć świadomość oraz gotowość do korzystania z e-narzędzi wzrosły, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby z dobrodziejstw nowych technologii korzystali wszyscy.

 

Czas pandemii jest próbą ognia dla technologii, która zaoferowała gotowe rozwiązania w obliczu zamykających się sklepów, szkół i zakładów. Jeśli przed lock-downem aż 73 proc. firm nie inwestowało w nowe technologie, to podczas pandemii wykorzystywało je już 91 procent. Covid-19 stał się też wyzwaniem dla społeczeństwa, które naraz musiało zorganizować biuro w domu i szkołę w pokoju. Cyfrowa rewolucja przyspieszyła, a niezmienne okazały się potrzeby społeczne, np. te dotyczące zdrowia, konsumpcji, komunikacji, edukacji, rozrywki czy administracji, które musiały zostać zrealizowane w innej formie, np. zdalnie.

 

W efekcie w firmach podjęto wiele dotąd odkładanych decyzji, a dużo procesów przyspieszono, co sprawiło, że ostatnie miesiące stały się najbardziej efektywnym etapem walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego w historii Polski. Online musiał być każdy, kto miał dziecko w wieku szkolnym. Jednak choć wzrosła świadomość cyfrowych potrzeb, nie wszyscy sięgnęli po rozwiązania, ponieważ nie zawsze gotowość oznacza powszechny dostęp i równe szanse.

 

Wciąż konieczne są działania mające na celu szeroko pojętą edukację cyfrową i taki jest cel Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Instytut adresuje swoją misję szeroko, ma na koncie m.in. ogólnopolską akcję Ogarnij Hejt, skierowaną przeciwko cyberprzemocy, adresowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli angażuje się w działania promujące innowacje w samorządach, a w planach ma projekty ułatwiające zdalną edukację. W ramach akcji Ogarnij hejt (patronat honorowy Ministerstwa Cyfryzacji) przeszkolono już ponad tysiąc osób, a jesienią 2020 projekt zagości w 5 kolejnych miastach z szacowaną liczbą odbiorców na minimum 5 tys. osób. Działalność Instytutu jest doceniania także poza krajem – we wrześniu br., został wyznaczony przez ONZ do realizacji serii warsztatów w ramach Forum Zarządzania Internetem (Internet Governance Forum), najważniejszym wydarzeniu technologicznym organizowanym przez ONZ na świecie. Wielkimi krokami zbliża się także Rok Lema w setną rocznicę urodzin pisarza w roku 2021. Instytut jest jednym z trzech inicjatorów tego wydarzenia i przewidział na tę okazję szereg projektów z pogranicza technologii i kultury.

 

Również od września partnerem strategicznym Instytutu jest OVHcloud, globalny dostawca chmury o europejskim rodowodzie.

 

– Cieszymy się, że zostaliśmy partnerem Instytutu Polska Przyszłości, ponieważ uważamy, że technologia jest dla każdego, jednak użytkownicy powinni wiedzieć, jak korzystać z jej dobrodziejstw świadomie. Działając razem możemy osiągnąć więcej na rzecz niwelowania wykluczenia cyfrowego – mówi Robert Paszkiewicz, odpowiedzialny w OVHcloud za region CEE. Chcemy włączać się w prowadzone w tym obszarze działania i cieszymy się, że będziemy mogli to robić z tak doświadczonym partnerem.

 

Stanisław Lem napisał, że technologie mają świetlisty awers, ale życie dało im rewers – czarną rzeczywistość. I niestety tak jest. Ciągle zbyt dużo wykluczenia cyfrowego, zbyt dużo negatywnych zjawisk w cyberprzestrzeni jak hejt, fakenewsy, patostreaming i zbyt mała świadomość społeczna związana z korzystaniem z technologii. Walka o lepszą rzeczywistość technologiczną wymaga szerokiej współpracy. Dlatego tak się cieszę, że naszym partnerem zostaje OVHcloud – globalna marka, która do edukacji cyfrowej przywiązuje ogromną wagę i jest świetnym przykładem na społeczne zaangażowanie biznesu. Razem zrobimy wiele dobrego – powiedział Prezes Zarządu Instytutu Lema dr Maciej Kawecki.

 

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej OVHcloud włączy się w projekty Instytutu, a także m.in. w inicjatywy edukacyjne, jak tworzyć i prowadzić biznes w Internecie.

https://itreseller.com.pl/itrnewhp-oficjalnie-potwierdza-andrzej-sowinski-obejmuje-stanowisko-dyrektora-zarzadzajacego-hp-inc-polska-powrot-staje-sie-faktem/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE