Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

OpenAI osiąga przychody o wartości 2 miliardów dolarów

Wspierane przez Microsoft OpenAI zanotowało w grudniu przychody rzędu 2 miliardów dolarów, podał w piątek Financial Times, cytując dwie osoby posiadające wiedzę na temat finansów start-upu zajmującego się sztuczną inteligencją.

W raporcie stwierdzono, że OpenAI wierzy, że do 2025 r. może ponad dwukrotnie zwiększyć tę liczbę, co wynika z dużego zainteresowania klientów biznesowych pragnących wykorzystać jej technologię do wdrożenia generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji w miejscu pracy.

Roczne przychody firmy w grudniu przekroczyły 1,6 miliarda dolarów, co wynika z silnego wzrostu produktu ChatGPT, w porównaniu z 1,3 miliarda dolarów w połowie października. Inwestorzy wycenili start-up z siedzibą w San Francisco na ponad 80 miliardów dolarów.

Szef OpenAI Sam Altman prowadzi rozmowy z inwestorami, w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w celu zebrania funduszy na inicjatywę technologiczną mającą na celu między innymi zwiększenie światowych zdolności w zakresie budowy chipów i poszerzenie jej zdolności do zasilania sztucznej inteligencji.

Altman z OpenAI wciąż w trakcie rozmów o środki na budowę fabryki chipów AI?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE