Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

NVIDIA ogłosi w swoje nowe układy graficzne “Ampere” w marcu, podczas GTC 2020. Nowe GPU będą wykonane w 7 nm.

Nie jest to jeszcze informacja oficjalna i należy ją tym samym traktować z pewnym dystansem. Wydaje się jednak na tyle prawdopodobna, że zdecydowałem się ją podać. NVIDIA Ampere – następca GPU NVIDIA Turing (GeForce RTX 2XXX) pojawi się w marcu podczas GTC 2020. 

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy pojawia się informacja o kartach graficznych z układami Ampere. Większość wskazywała jednak jako czas premiery drugą połowę roku 2020. W dniach 22-26 marca jednak mamy GTC 2020. Jest to impreza poświęcona tematyce układów graficznych i ich szerokiego zastosowania, organizowana właśnie przez NVIDIĘ. Jak wskazuje nowy przeciek, prawdopodobnie właśnie wtedy NVIDIA pokaże nową kartę, chociaż nie można wykluczyć, że będzie to premiera odległa od tej faktycznej – rynkowej.

NVIDIA tradycyjnie bardzo dobrze utrzymuje w tajemnicy swoje premiery. Stąd o Ampere nie wiadomo zbyt wiele. Niemal pewnym jest natomiast zastosowanie litografii 7 nm. To może oznaczać znaczący progres na polu zużycia energii i wydzielania ciepła przez GPU. Układ będzie wytwarzany prawdopodobnie w procesie EUV firmy Samsung. Chociaż tu pojawiają się dość naturalne wątpliwości. NVIDIA jest jednym z największych klientów TSMC. Jeśli faktycznie zamierzają przejść na technologię Samsunga 7 nm, będzie to miało wpływ nie tylko na firmę, ale także na TSMC. Albo Samsung oferuje NVIDII lepszą ofertę finansową, albo NVIDIA ma powody, by uważać, że technologia Samsunga 7 nm jest lepsza niż ta oferowana przez Tajwańczyków. Więcej dowiemy się zapewne za nieco ponad dwa miesiące.

https://itreseller.com.pl/itrnewces-2020-nvidia-wspiera-sektor-kreatywny-nowe-laptopy-komputery-all-in-one-i-inne-rozwiazania-dla-tworcow-tresci-cyfrowych/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE