Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

NordVPN wypuścił rozwiązanie, mające chronić przed phishingiem.

NordVPN uruchomił swój pierwszy eksperymentalny projekt w ramach platformy NordLabs. Rozszerzenie przeglądarki Sonar, obsługujące sztuczną inteligencję, ma na celu pomóc użytkownikom internetu w wykrywaniu wiadomości phishingowych i ochronie przed cyberprzestępczością.

„Narzędzia sztucznej inteligencji ułatwiły automatyzację ataków phishingowych i przewiduje się, że ich częstotliwość będzie rosła, co stanowi poważne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa. Naszym celem jest walka z takimi praktykami. Sonar opiera się na technologii dużego modelu językowego wykorzystywanej przez ChatGPT, dzięki czemu pomoże użytkownikom internetu lepiej identyfikować maile phishingowe w nieustannie zmieniającym się środowisku cyberprzestępczości” – mówi Vykintas Maknickas, szef strategii produktów w firmie Nord Security.

Sonar, opracowany przez zespół NordVPN, ostrzega użytkowników o prawdopodobieństwie wyłudzenia informacji w danej wiadomości mailowej. Wskazuje też aspekty wiadomości e-mail, które miały wpływ na wyniki oceny i wyjaśnia, na jakie sygnały należy zwrócić uwagę. Od dzisiaj Sonar będzie dostępny dla użytkowników Gmaila w przeglądarce Google Chrome, a wkrótce także na innych platformach.

Entuzjaści technologii, którzy zarejestrowali się już na platformie NordLabs, mogą spodziewać się powiadomienia dotyczącego instalacji i przetestowania rozszerzenia przeglądarki Sonar. Niezarejestrowani użytkownicy mogą nadal wpisać się na listę oczekujących, aby uzyskać dostęp do Sonaru i nadchodzących projektów eksperymentalnych.

„Zapraszamy wszystkich do całkowicie bezpłatnego testowania Sonaru i przyszłych projektów eksperymentalnych oraz do przekazywania nam opinii. Pomoże to nam, społeczności technologicznej i każdemu użytkownikowi internetu znaleźć najlepsze sposoby ograniczenia najnowocześniejszych technologii na rzecz lepszego i bezpieczniejszego Internetu” – mówi Maknickas.

W zeszłym tygodniu NordVPN uruchomił NordLabs – platformę umożliwiającą eksplorację nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, oraz tworzenie nowych narzędzi i usług zapewniających bezpieczeństwo i prywatność użytkowników internetu. Platforma umożliwia dostęp do innowacyjnych projektów opracowanych przez NordVPN, zanim staną się one publicznie dostępne.

NordVPN planuje także uruchomienie kolejnego projektu na platformie NordLabs we wrześniu. Narzędzie obsługujące sztuczną inteligencję o nazwie Pixray pomoże odróżnić obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję od tych tworzonych tradycyjnymi metodami.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE