Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Niesamowite możliwości Samsung Knox – Pełna kontrola nad urządzeniem mobilnym i jego bezpieczeństwem

Dzięki panelowi bezpieczeństwa i prywatności Galaxy, funkcjom wyszukiwania oraz ustawieniom zaawansowanej inteligencji, masz pełną kontrolę nad swoim urządzeniem. Urządzenia mobilne towarzyszą nam na co dzień, stając się nieodłączną częścią naszego życia. Współczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, oferują niesamowite możliwości, które można osiągnąć za pomocą naszych urządzeń.

Technologia zmienia się nieustannie, ale nasze prawo do prywatności – nie. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możliwe jest wykorzystanie nowych, bezpiecznych metod przetwarzania danych. W firmie Samsung uważamy, że użytkownicy powinni mieć pełną świadomość tego, w jaki sposób przetwarzane są ich dane. Wierzymy, że przejrzystość, wybór i kontrola to nieodłączne elementy  doświadczeń mobilnych.

W dobie coraz większej cyfryzacji, troska o bezpieczeństwo i prywatność staje się priorytetem, dlatego tak ważne jest , aby użytkownicy mieli pełną kontrolę nad swoimi urządzeniami.  Dostarczanie rozwiązań, które pozwalają użytkownikom mieć pełną kontrolę nad wykorzystywaniem ich danych jest dla nas kluczowe.

 

Panel bezpieczeństwa i prywatności

Panel bezpieczeństwa i prywatności zapewnia pełną kontrolę nad danymi, w tym nad tym, kto je widzi oraz w jaki sposób są wykorzystywane. W prostym i przyjaznym interfejsie można przeglądać, tworzyć i aktualizować ustawienia, sterować funkcjami oraz zarządzać udostępnianiem danych aplikacji. To umożliwia dostosowanie działania urządzeń do swoich potrzeb. Panel pozwala szybko sprawdzić wszystkie dane pod kątem zagrożeń, prezentując ich stan bezpieczeństwa w sposób jasny i intuicyjny.

 

Ustawienia > Bezpieczeństwo i prywatność

W tym miejscu można w prosty sposób dostosować ustawienia, aby zarządzać potencjalnymi zagrożeniami poprzez jedno dotknięcie przycisku. Elementy na ekranie są uporządkowane według funkcji, które mogą mieć największy wpływ na bezpieczeństwo w Internecie – takich jak ekran blokady, bezpieczeństwo konta, odszukiwanie utraconego urządzenia, bezpieczeństwo aplikacji i aktualizacje. Są one dostępne bezpośrednio u góry i zawierają intuicyjne czerwone, żółte lub zielone znaki, które od razu sygnalizują wszelkie problemy z bezpieczeństwem.

Oczywiście, staramy się jak możemy, aby ułatwiać życie użytkownikom Galaxy. Aplikacje czasami zbierają dane przez długi czas, nawet jeśli nie są używane. Urządzenia Galaxy aktywnie usuwają takie uprawnienia po pewnym czasie, dając użytkownikom możliwość ich przywrócenia w dowolnym momencie.

Można to zrobić za pomocą funkcji Menadżer uprawnień oraz Użycie uprawnień. Pierwsza z wymienionych pokazuje, które aplikacje mogą uzyskać dostęp do danych – lokalizacji, zdjęć, nagrań – i w jakim kontekście (na przykład tylko podczas korzystania z aplikacji).

Dzięki funkcji Użycie uprawnień można łatwo sprawdzić, które uprawnienia były ostatnio wykorzystywane przez aplikacje, zwłaszcza w ciągu ostatnich 24 godzin lub 7 dni. Dodatkowo, Panel proponuje w czasie rzeczywistym intuicyjne działania, aby jeszcze bardziej ułatwić zarządzanie, pomagając w podejmowaniu szybszych decyzji.

Dostęp do „Panelu bezpieczeństwa i prywatności” jest prosty. Wystarczy wybrać w menu „Ustawienia”, a następnie opcję „Bezpieczeństwo i prywatność”, gdzie można sprawdzić i dostosować uprawnienia według własnych potrzeb.

Można też poeksperymentować z funkcjami, które pozwalają jeszcze bardziej wzmocnić ochronę urządzenia, takimi jak przełącznik „Alert po otworzeniu schowka”. Włączenie tego ustawienia („Ustawienia” > „Bezpieczeństwo i prywatność” > ,,Dodatkowa kontrola prywatności” >  „Alert po otworzeniu schowka”) spowoduje wyświetlenie powiadomienia za każdym razem, gdy jakaś aplikacja pobierze coś ze schowka. Nigdy więcej ukrytej aktywności.

Z Galaxy, zrozumienie i kontrola prywatności danych nigdy nie było tak proste. Teraz, to użytkownik ma pełną kontrolę.

 

Usługa Znajdź mój telefon i funkcja Samsung Find

Jest to coś, czego trudno uniknąć – prawie każdemu zdarzyło się zgubić telefon, zostawić gdzieś lub położyć nie tam gdzie trzeba. Teraz dzięki usłudze „Znajdź mój telefon” i funkcji „Samsung Find” użytkownik nie musi się martwić, że jego dane osobowe zapisane w urządzeniu dostaną się w niepowołane ręce.

Po włączeniu tej usługi funkcja wyszukiwania umożliwia zlokalizowanie urządzenia, zablokowanie go, a nawet usunięcie z niego danych. Zagubiony sprzęt można nawet odszukać jeśli nie jest połączony z siecią komórkową, o ile jest włączony. Funkcja wyszukiwania może znaleźć nie tylko smartfon Galaxy, ale także słuchawki Galaxy Budstablet, zegarek i nie tylko.

Rozszerzone opcje ułatwiają odnalezienie urządzenia w łatwy i szybki sposób. W funkcji wyszukiwania, użytkownik może zaprosić zaufane osoby do śledzenia urządzenia lub włączyć dźwięk dzwonka, aby pomóc w jego odnalezieniu. Dodatkowo, aby zwiększyć szanse na odnalezienie urządzenia, można zdalnie włączyć tryb energooszczędny, wydłużając jego czas aktywności.

 

Ustawienia>Bezpieczeństwo i prywatność > Ochrona utraconego urządzenia

Dzięki Galaxy użytkownik ma pełną kontrolę nad swoim urządzeniem – nawet jeśli nie ma go przy sobie.

 

Ustawienia zaawansowanej inteligencji

Jako wiodący w branży producent, Samsung koncentruje się na poprawie komfortu korzystania z urządzeń, wprowadzając specjalne funkcje sztucznej inteligencji,  z zachowaniem najwyższych standardów prywatności.

Wiele funkcji Galaxy AI przetwarza dane tylko wewnątrz urządzeń, co oznacza, że wrażliwe informacje pozostają u użytkownika. W przypadku funkcji, które wymagają przetwarzania w chmurze lub serwerach zewnętrznych, dbamy o to, by dane były rygorystycznie chronione.

Znając świat sztucznej inteligencji, wiemy, że nie każdy chce z niej korzystać w chmurze. Lokalne przechowywanie i przetwarzanie danych jest dla niektórych użytkowników priorytetem.  Innowacyjność jest dla nas kluczowa, cenimy także opcję wyboru, którą oferujemy naszym klientom.

Możliwość dostosowania zaawansowanych ustawień sztucznej inteligencji zapewnia tę wolność. Wbudowane opcje w urządzenia Galaxy wyposażone w AI, pozwalają każdemu zdecydować, z które dane mogą być wykorzystane przez sztuczną inteligencję i w jakim zakresie.

W celu uzyskania dostępu do ustawień, należy wybrać „Ustawienia” > „Funkcje zaawansowane” > „Zaawansowana inteligencja”. Tu pojawi się opcja „Przetwarzaj dane tylko w urządzeniu”.

 

Ustawienia > Funkcje zaawansowane >Zaawansowana inteligencja

Od zawsze naszym celem było zapewnienie użytkownikom przejrzystości, wyboru i kontroli nad ich urządzeniami – także w tej nowej, fascynującej erze sztucznej inteligencji. Decyzje należą do użytkownika. Dzięki temu, monitorowanie danych nigdy nie było łatwiejsze.

 

IT RESELLER nr 357/2024 “Inwestycje w nasze rozwiązania są kluczowe dla każdego biznesu” – podkreśla w wywiadzie okładkowym Maciej Kamiński, Dyrektor Samsung Memory na Polskę i region CEE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE