Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nazwa.pl inwestuje w technologię 100 Gbps. Zmiana w szybkości komunikowania się stanowi rewolucję, nie tylko dla użytkowników, ale również dla firm hostingowych.

Rozwój technologii 5G oraz masowe wykorzystanie światłowodów w ofertach dostępu do Internetu szybko zmienia sposób, w jaki korzystamy z sieci. Nowe technologie burzą ograniczenia, jakie znaliśmy do tej pory, skracając czasy dostępu do danych oraz umożliwiając ich przesyłanie z prędkością, jaką do tej pory znaliśmy tylko w sieciach wewnętrznych.

 

Zmiana w szybkości komunikowania się stanowi rewolucję, nie tylko dla użytkowników korzystających z nowych technologii, ale również dla firm hostingowych, które muszą coraz szybciej dostarczać dane. Wymusza to konieczność stosowania coraz nowszych technologii, w zakresie nie tylko przesyłania danych, ale również ich przetwarzania. Dotychczasowe rozwiązania oparte o pojedyncze serwery stają się obecnie niewystarczające. Liderzy rynku oferują swoje usługi w technologii chmury obliczeniowej, która umożliwia łączenie mocy wielu serwerów, zapewniając wydajność i niezawodność działania, potrzebną do zapewnienia usług o najwyższych parametrach.

 

Technologia chmury obliczeniowej, udostępniając praktycznie nielimitowaną moc obliczeniową,  wymaga jednak zastosowania szybkości transmisji znacznie przewyższającej szybkości dostępu do Internetu poszczególnych użytkowników. Powszechnym standardem w tym zakresie są łącza działające z prędkością 100 Gbps.

 

„Spółka nazwa.pl będąc liderem technologicznym w Polsce, już od ponad 8 lat świadczy usługi hostingowe w technologii chmury obliczeniowej, zapewniając jednocześnie swoim Klientom bezpośredni dostęp do największych krajowych i zagranicznych punktów wymiany ruchu operatorskiego w Warszawie, Frankfurcie, Amsterdamie i Nowym Jorku. Wychodząc jednak naprzeciw nowym wymaganiom, spółka planuje transformację w kierunku technologii połączeń 100 Gbps w każdym punkcie wymiany ruchu. Pierwszym miejscem, w którym dokonaliśmy zmiany, jest punkt wymiany ruchu EPIX, skupiający ponad 90% polskich dostawców usług dostępu do sieci Internet w Polsce.” – powiedział Rafał Lorenc, członek zarządu nazwa.pl.

 

Na przestrzeni kilku ostatnich lat rynek usług hostingowych podzielił się na nowoczesne firmy inwestujące w najnowsze technologie oraz na firmy, które pozostały technologicznie na poziomie sprzed prawie dwóch dekad. W opinii wielu prezesów firm nierozwijających się technologicznie jest to „nudny rynek”, na którym nic się nie zmienia. Zmieniło się jednak wszystko, a wygranymi w wyścigu technologicznym jak zawsze pozostają klienci, korzystający z usług w technologii chmury obliczeniowej, która w całkowity sposób wyeliminowała problemy, z jakimi nadal borykają się firmy korzystające z technologii sprzed kilkunastu lat.

 

83 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE