Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

MWC 2024: Qualcomm wprowadza rewolucję generatywnej sztucznej inteligencji

Qualcomm Technologies, Inc. zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) podczas Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie. Od nowego Qualcomm® AI Hub po najnowocześniejsze przełomowe badania i prezentację komercyjnych urządzeń obsługujących sztuczną inteligencję.

Nowy Qualcomm AI Hub zawiera bibliotekę wstępnie zoptymalizowanych modeli AI do bezproblemowego wdrażania na urządzeniach wyposażonych w platformy Snapdragon i Qualcomm. Ta biblioteka oferuje programistom ponad 75 popularnych modeli sztucznej inteligencji i generatywnej sztucznej inteligencji, takich jak Whisper, ControlNet, Stable Diffusion i Baichuan 7B, które są zoptymalizowane pod kątem doskonałej wydajności sztucznej inteligencji na urządzeniu, mniejszego wykorzystania pamięci i lepszej efektywności energetycznej w różnych w różnych formach i pakowane w różnych środowiskach wykonawczych.

„Dzięki Snapdragonowi 8 Gen 3 dla smartfonów i Snapdragonowi X Elite dla komputerów PC zapoczątkowaliśmy komercjalizację sztucznej inteligencji na urządzeniach na dużą skalę. Teraz dzięki Qualcomm AI Hub umożliwimy programistom pełne wykorzystanie potencjału tych najnowocześniejszych technologii i tworzenie urzekających aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję – powiedziała Durga Malladi, starsza wiceprezes i dyrektor generalny ds. planowania technologii i rozwiązań brzegowych w Qualcomm Technologies , Inc. – Qualcomm AI Hub zapewnia programistom obszerną bibliotekę modeli sztucznej inteligencji, umożliwiającą szybką i łatwą integrację wstępnie zoptymalizowanych modeli sztucznej inteligencji z ich aplikacjami, co prowadzi do szybszych, bardziej niezawodnych i prywatnych doświadczeń użytkowników”.

Każdy model jest zoptymalizowany pod kątem wykorzystania akceleracji sprzętowej we wszystkich rdzeniach silnika Qualcomm® AI Engine (NPU, CPU i GPU), co skutkuje 4 razy szybszym czasem wnioskowania. Biblioteka modeli AI automatycznie obsługuje translację modeli z platformy źródłowej do popularnych środowisk wykonawczych i współpracuje z bezpośrednim zestawem SDK Qualcomm® AI Engine. Programiści mogą dzięki temu integrować wymienione modele ze swoimi aplikacjami, skracając czas wprowadzania produktów na rynek.

Zoptymalizowane modele są już dostępne w Qualcomm AI Hub, GitHub i Hugging Face. Nowe modele będą stale dodawane do Qualcomm AI Hub wraz z nadchodzącą obsługą dodatkowych platform i systemów operacyjnych. Programiści mogą zarejestrować się już teraz, aby samodzielnie uruchamiać modele na urządzeniach hostowanych w chmurze opartych na platformach Qualcomm Technologies i uzyskać wcześniejszy dostęp do nowych funkcji.

Więcej informacji można uzyskać na stoisku nr 3E10, w hali 3., Fira Gran Via.

Qualcomm zaprezentował Snapdragon X80 5G – flagowy modem 5G z dedykowanym układem AI

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE