Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

MWC 2024: Powołano AI-RAN Alliance

Podczas MWC 2024 w Barcelonie, czołowe firmy technologiczne zawiązały specjalne porozumienie. Członkowie powołanego do życia AI-RAN Alliance będą współpracować w celu rozwijania możliwości RAN poprzez sztuczną inteligencję w celu poprawy wydajności 

Założycielami AI-RAN Alliance to: Ericsson, Nokia, Samsung Electronics, Microsoft, T-Mobile U.S., SoftBank, Arm, Nvidia, AWS, amerykańska instytucja Northeastern University i Deepsig, startup skupiający się na badaniu zastosowań uczenia maszynowego w technologiach bezprzewodowych. Organizacja ma celu integrację sztucznej inteligencji z technologią łączności komórkowej w celu dalszego rozwoju technologii sieci dostępu radiowego i sieci mobilnych. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na ogłoszenie podobnego partnerstwa niż Mobile World Congress 2024, w Barcelonie.

Misją grupy jest zwiększenie wydajności sieci komórkowej, zmniejszenie zużycia energii i modernizacja istniejącej infrastruktury w celu utorowania drogi do odblokowania nowych możliwości gospodarczych dla firm telekomunikacyjnych dzięki sztucznej inteligencji, którą ułatwiają systemy 5G i przyszłe 6G. Członkowie sojuszu planują współpracować w celu rozwijania możliwości sieci RAN za pośrednictwem sztucznej inteligencji, poprawy wydajności widmowej, a także integracji procesów sztucznej inteligencji i sieci RAN w celu skuteczniejszego wykorzystania infrastruktury i generowania nowych możliwości przychodów opartych na sztucznej inteligencji.

Partnerzy będą również starali się wdrożyć usługi sztucznej inteligencji na brzegu sieci za pośrednictwem sieci RAN, aby zwiększyć efektywność operacyjną i zaoferować nowe usługi użytkownikom mobilnym. Operatorzy sieci w sojuszu będą testować i wdrażać te zaawansowane technologie opracowane w wyniku wspólnych wysiłków badawczych firm członkowskich i uniwersytetów.

Per Beming, wiceprezes i szef ds. standardów i inicjatyw branżowych w firmie Ericsson, powiedział: „Ericsson postrzega automatyzację sieci RAN opartą na sztucznej inteligencji jako kluczową zmianę w kierunku zwiększenia wydajności operacyjnej i odblokowania możliwości redukcji kosztów. Przewidujemy, że współpracując w ramach Sojuszu z operatorami, dostawcami infrastruktury i innymi członkami, będziemy mogli wspólnie wykorzystać odpowiednie dane, aby umożliwić przypadki użycia sztucznej inteligencji, które ujawnią istotne spostrzeżenia napędzające branżę”.

 

Jason Hogg, dyrektor generalny Azure for Operators w Microsoft, powiedział: „W firmie Microsoft wierzymy, że sztuczna inteligencja (AI) jest technologią definiującą nasze czasy. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w sojuszu AI-RAN, aby zastosować sztuczną inteligencję, aby pomóc operatorom w optymalizacji inwestycji w infrastrukturę RAN, a także rozszerzyć rolę sieci RAN w celu dostarczania nowych usług opartych na sztucznej inteligencji, które wspierają potrzeby nowoczesnych aplikacji mobilnych.

 

Ari Kynäslahti, dyrektor ds. strategii i technologii w dziale sieci mobilnych w firmie Nokia, powiedział: „Nokia z dumą dołącza do sojuszu AI-RAN i wspiera jego wysiłki na rzecz integracji sztucznej inteligencji z sieciami dostępu radiowego. Trudno przecenić wpływ, jaki będzie miała sztuczna inteligencja. Optymalizuje sieci, przewiduje i rozwiązuje problemy oraz poprawia wydajność i jakość usług. Ale tak naprawdę jesteśmy na początku długiej podróży i koniecznie musimy współpracować, aby połączyć naszą wspólną wiedzę i stworzyć podstawy, abyśmy wszyscy mogli czerpać korzyści”.

 

Ronnie Vasishta, starszy wiceprezes ds. telekomunikacji w firmie NVIDIA, powiedział: „Sojusz AI-RAN Alliance stanowi krytyczny krok w kierunku przyszłości, w której można wykorzystać pełną moc sztucznej inteligencji i cyfrowych bliźniaków w sieciach komórkowych i transformacji branży telekomunikacyjnej. Prace sojuszu pomogą przyspieszyć tempo innowacji w zakresie sztucznej inteligencji, zapewniając niespotykany dotąd poziom wydajności w całej branży”.

 

Charlie Zhang, starszy wiceprezes Samsung Research America, powiedział: „Pojawiające się usługi w erze 6G zrewolucjonizują sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję z technologią, a sztuczna inteligencja będzie integralną częścią tego trendu. Sojusz AI-RAN Alliance będzie wspierać współpracę, napędzać innowacje i zapoczątkować nową erę transformacji wokół sieci AI i 6G. Wierzymy, że ta koalicja stworzy nową wartość dla użytkowników końcowych i operatorów dzięki przypadkom użycia i innowacjom opartym na sztucznej inteligencji.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE