Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft zadba o prywatne dane przetwarzane przez AI

Podczas tegorocznej konferencji Ignite w Seattle, Microsoft zapowiedział ponad 100 nowości, z czego większość wykorzystuje możliwości, jakie daje rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie narzędzia oczywiście powstają z zachowaniem odpowiedniej ostrożności. Microsoft zdaje sobie sprawę, że tak potężne narzędzia wykorzystujące dane użytkowników wymagają specjalnej ochrony, zarówno ze strony oprogramowania jak i hardware’u.

Rozwój AI to też kwestie związane z odpowiednim zabezpieczeniem danych. Aby wykorzystać w pełni możliwości chmury obliczeniowej, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa poufnych informacji, Microsoft we współpracy z Nvidią opracował rozwiązanie wykorzystujące szyfrowanie zarówno po stronie maszyny wirtualnej, układu obliczeniowego, jak i w komunikacji pomiędzy obiema warstwami. Prywatne maszyny wirtualne będą działały z procesorami graficznymi H100 Tensor Core, a także z układami AMD EPYC 4 generacji.

Twórcy oprogramowania będą mieli większą kontrolę nad zachowaniem AI (graf. Microsoft)

Twórcy oprogramowania w Azure AI Studio będą mogli dostosować model do swoich potrzeb, biorąc pod uwagę różne poziomy zabezpieczeń związanych zarówno z danymi wprowadzanymi przez użytkownika, a także z poziomem “wulgarności” odpowiedzi generowanych przez model. Wszystko to za pomocą łatwych w obsłudze filtrów, regulowanych za pomocą odpowiednich suwaków. Dzięki temu budując firmowego czatbota nie będziemy musieli się obawiać, że narzędzie zostanie użyte w niewłaściwym celu przez użytkownika końcowego, co widzieliśmy na przykładzie wczesnych wersji ChatuGPT.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE