Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft twierdzi, że funkcja AI, która przechwytuje zrzuty ekranu na nowych komputerach, będzie domyślnie wyłączona

Microsoft powiedział, że funkcja sztucznej inteligencji na nowych komputerach, która przechwytuje zrzuty ekranu i umożliwia wyszukiwanie aktywności użytkownika, będzie domyślnie wyłączona po tym, jak badacze bezpieczeństwa ustalili, że atakujący mogą uzyskać dostęp do podstawowych danych.

Funkcja Recall była jedną z głównych możliwości, jakie Microsoft zaprezentował podczas briefingu prasowego w zeszłym miesiącu dla nadchodzących komputerów Copilot+ z mocą obliczeniową AI na pokładzie.

„Jeśli nie zdecydujesz się proaktywnie włączyć tej funkcji, domyślnie będzie ona wyłączona” – napisał na blogu Pavan Davuluri, szef działu urządzeń Windows i Surface w Microsoft.

Microsoft próbuje ostatnio zrównoważyć konkurencyjne interesy, włączając do swoich produktów nowe narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji i dotrzymując kroku konkurencji. Podczas gdy rynek szybko się rozwija, prywatność i bezpieczeństwo użytkowników są pod lupą. Komisja rewizyjna rządu USA skrytykowała niedawno sposób, w jaki Microsoft potraktował naruszenie przez Chiny kont e-mail urzędników rządowych USA.

Microsoft dodał już chatbota konwersacyjnego Copilot do systemu Windows w sposób przypominający popularny ChatGPT OpenAI. Zarówno ChatGPT, jak i Copilot korzystają z serwerów w chmurze w celu wykonywania niezbędnych obliczeń, a następnie wysyłania odpowiedzi do komputerów PC. Recall różni się tym, że przechowuje dane na komputerach użytkowników i nie wymaga dostępu do dodatkowej mocy obliczeniowej przez Internet. Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, polecił pracownikom, aby kładli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i ogłosił zmiany w swoich praktykach w zakresie bezpieczeństwa po raporcie rządu USA.

Po ogłoszeniu przez firmę Microsoft funkcji Recall, która umożliwia przeszukiwanie dziennika poprzednich działań na komputerach PC, eksperci branżowi zaczęli kwestionować potencjał hakerów w zakresie odzyskiwania informacji o użytkownikach.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa opublikowali oprogramowanie o nazwie Total Recall, które wyświetla dane gromadzone przez Recall.

„Windows Recall przechowuje wszystko lokalnie w niezaszyfrowanej bazie danych SQLite, a zrzuty ekranu są po prostu zapisywane w folderze na komputerze” – napisali w opisie Total Recall na GitHub. Wyrazili obawy, że atakujący mogą opracować narzędzia, które mogą szukać nazw użytkowników i haseł zawartych w zrzutach ekranu Recall.

Microsoft dodaje zabezpieczenia do Recall, a także wymaga od użytkowników ręcznego włączenia go, gdy komputery Copilot+ staną się dostępne 18 czerwca. Baza danych indeksu wyszukiwania zostanie zaszyfrowana, powiedział Microsoft.

„Rejestracja Windows Hello jest wymagana do włączenia funkcji Recall – napisał Davuluri. – Ponadto dowód obecności jest również wymagany do przeglądania osi czasu i wyszukiwania w Recall”.

Dzięki Windows Hello użytkownicy potwierdzają swoją tożsamość poprzez wprowadzenie numeru PIN, pokazanie twarzy przed kamerą komputera lub podanie odcisku palca.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE