Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft rozpoczyna rozmowy z europejskimi dostawcami usług w chmurze w celu rozwiązania sporu licencyjnego

Microsoft rozpoczął rozmowy z europejską organizacją CISPE zajmującą się handlem usługami w chmurze w celu rozwiania jej obaw dotyczących warunków licencyjnych firmy.

Gigant technologiczny dąży do zawarcia porozumienia z CISPE, które zrzesza europejskich dostawców usług w chmurze, takich jak OVHCloud i Aruba, a także AWS firmy Amazon, w celu uniknięcia potencjalnego dochodzenia antymonopolowego prowadzonego przez Unię Europejską.

CISPE złożyło skargę do Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji UE w listopadzie 2022 r., kwestionując zmiany wprowadzone przez Microsoft w warunkach licencyjnych. Przewidywały one, że klienci korzystający z Microsoft Office 365 i innych narzędzi zwiększających produktywność będą musieli zakupić dodatkową licencję, aby uruchomić je u zewnętrznego dostawcy usług w chmurze.

Było to posunięcie mające na celu przekonanie klientów do przejścia na platformę chmurową Microsoft Azure i odejścia od dwóch największych rywali w chmurze publicznej – AWS i Google Cloud – ale opłata dotyczyła również wszystkich innych europejskich dostawców usług w chmurze, co zdaniem CISPE daje Microsoftowi nieuczciwą przewagę kosztem mniejszych konkurentów.

Satya Nadella, prezes i dyrektor generalny Microsoftu

Po złożeniu skargi przez CISPE, Microsoft oświadczył, że zmieni swoje warunki, tak aby dodatkowy wymóg licencyjny dotyczył tylko AWS, Google Cloud i usług w chmurze świadczonych przez chińskiego giganta technologicznego Alibaba.

Teraz mają odbyć się dalsze rozmowy między stronami, aby spróbować rozwiązać wszystkie obawy stowarzyszenia.

W oświadczeniu CISPE opublikowanym w tym tygodniu stwierdzono:

“Jako fundament dyskusji, CISPE powtórzyło, że wszelkie środki zaradcze i rozwiązania muszą mieć zastosowanie w całym sektorze i być dostępne dla wszystkich klientów chmury w Europie. Co więcej, wszelkie porozumienia będą podawane do wiadomości publicznej, podlegając kontroli i monitorowaniu przez strony trzecie. Proces ten znajduje się na wczesnym etapie i nadal nie ma pewności, czy dyskusje te przyniosą skuteczne środki zaradcze w odniesieniu do domniemanych praktyk antykonkurencyjnych. Aby zapewnić szybki i skuteczny postęp, CISPE zastrzegło, że znaczące postępy muszą zostać osiągnięte w pierwszym kwartale 2024 r.”.

Dyrektor generalny stowarzyszenia, Francisco Mingorance, dodał:

“Każdy mijający dzień bez rozwiązania jeszcze bardziej podważa rentowność europejskiego sektora infrastruktury chmurowej i ogranicza opcje chmury dostępne dla europejskich klientów. Popieramy szybkie i skuteczne rozwiązanie tych szkód, ale powtarzamy, że to Microsoft musi zakończyć swoje nieuczciwe praktyki licencjonowania oprogramowania, aby osiągnąć ten rezultat”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE