Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft mianuje współzałożyciela DeepMind szefem działu konsumenckiej AI

Współzałożyciel DeepMind, Mustafa Suleyman, dołączył do Microsoftu jako szef firmy zajmującej się sztuczną inteligencją dla konsumentów.

Po odejściu z DeepMind, Suleyman został współzałożycielem firmy Inflection AI zajmującej się generatywną sztuczną inteligencją. Ta jednak została “rozkupiona” przez Microsoft, bowiem wcześniej gigant zatrudnił również innego współzałożyciela, a także większość pracowników Inflection AI.

“Cieszę się, że mogę ogłosić, że dziś dołączam do Microsoftu jako dyrektor generalny Microsoft AI – powiedział Suleyman. – Będę kierował wszystkimi konsumenckimi produktami AI i badaniami, w tym Copilot, Bing i Edge”.

Suleyman był współzałożycielem laboratorium AI DeepMind w 2010 roku, które zostało przejęte przez Google w 2014 roku. Został zwolniony w 2019 r. po skargach, że zastraszał pracowników i źle zarządzał projektami. Jeszcze w tym samym roku przeniósł się do Google, gdzie został wiceprezesem ds. zarządzania produktami i polityki AI.

“Nasze innowacje w zakresie sztucznej inteligencji nadal opierają się na naszym najbardziej strategicznym i ważnym partnerstwie z OpenAI” – powiedział dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella w publicznej notatce dla pracowników.

Oprócz inwestycji i partnerstwa z liderem rynku OpenAI, Microsoft rozwija własne usługi AI. Ostatnio zainwestował również we francuską firmę Mistral AI.

MWC 2024: Microsoft proponuje zestaw zasad dotyczących sztucznej inteligencji i ogłasza inwestycje w start-up Mistral AI

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE