Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft Azure pozyskuje szefa infrastruktury sprzętowej AWS

Starszy dyrektor ds. sprzętu z Amazon Web Services (AWS), Ahmed Shibab, przeszedł do konkurencyjnej platformy Microsoft Azure.

Shihab, który przez osiem lat był wiceprezesem ds. sprzętu infrastrukturalnego na platformie chmury publicznej Amazon, dołączył do Azure jako wiceprezes korporacyjny ds. pamięci masowej.

Microsoft nie ujawnił szczegółów jego nowej roli, ale na LinkedIn Shihab napisał, że „buduje światowej klasy usługi przechowywania danych” dla platformy Azure.

W AWS jego rola obejmowała „innowacje, budowę i obsługę” wszystkich systemów obliczeniowych i pamięci masowej AWS. Przed dołączeniem do Amazon w 2016 r. był wiceprezesem i głównym architektem u dostawcy infrastruktury danych NetApp. Wcześniej spędził osiem lat w innej firmie zajmującej się infrastrukturą chmurową, Xyratex, awansując na stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego.

W ostatnich miesiącach w AWS zaobserwowano pewne zmiany na stanowiskach kierowniczych. W maju ubiegłego roku DCD poinformowało, że dyrektor ds. projektowania, planowania, budowy i eksploatacji centrów danych w firmie po cichu odszedł z firmy. Chris Vonderhaar, który pracował w Amazonie od 13 lat i który wcześniej był reklamowany jako potencjalny przyszły dyrektor generalny AWS, dołączył następnie do Google Cloud jako wiceprezes ds. zarządzania popytem i podażą.

Oddział firmy w Indiach i Azji Południowej również stracił w ciągu kilku miesięcy dwie czołowe osobistości. Vaishali Kasture, tymczasowy szef AWS India, złożył rezygnację ze stanowiska w grudniu. Kasture, która pracowała w AWS przez pięć lat, została mianowana po tym, jak jej poprzednik, Puneet Chandok, nagle opuścił to stanowisko i objął stanowisko w firmie Microsoft w Indiach.

AWS pozostaje największym dostawcą chmury publicznej i według danych Synergy Research Group w czwartym kwartale 2023 roku miał 31% udziału w rynku. Azure jest drugim co do wielkości graczem w tej branży z 24-procentowym udziałem, a trzeci z kolei Google Cloud ma 11% udziału.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE