Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Majątek netto Jensena Huanga, CEO Nvidii, wzrósł z 3 mld USD do 90 mld USD w ciągu pięciu lat

Pięć lat temu CEO Nvidii Jensen Huang posiadał udziały w swoim producencie chipów o wartości około 3 miliardów dolarów. Po czwartkowym wzroście, który pchnął akcje do rekordowej kwoty, jego udziały wynoszą obecnie ponad 90 miliardów dolarów.

Nvidia pod koniec środy poinformowała o zyskach za pierwszy kwartał, które przekroczyły szacunki, a sprzedaż wzrosła o ponad 200% w trzecim kwartale z rzędu, napędzana popytem na procesory sztucznej inteligencji.

Huang przedstawił również lepszą niż oczekiwano prognozę i wskazał inwestorom, że firma widzi nienasycony popyt na swoje procesory graficzne AI lub GPU. Firma zasygnalizowała, że jej klienci, zwłaszcza duże firmy chmurowe, mogą uzyskać duży zwrot z inwestycji w drogie chipy.

„Zasadniczo zmieniamy sposób działania komputerów i ich możliwości” – powiedział Huang.

Huang jest właścicielem około 86,76 miliona akcji Nvidii, czyli ponad 3,5% wyemitowanych akcji spółki. Wraz ze wzrostem akcji o ponad 9% i zamknięciem w czwartek po cenie prawie 1038 USD za akcję, wartość jego udziałów wzrosła o około 7,7 miliarda USD.

Akcje Nvidii wzrosły w tym roku ponad dwukrotnie po trzykrotnym wzroście w 2023 roku. W ciągu ostatnich pięciu lat wzrosły około 28-krotnie. Huang dodał akcje do swojego pakietu w 2022 r., kiedy akcje osiągnęły względne minima przed boomem na sztuczną inteligencję.

61-letni Huang założył firmę z Doliny Krzemowej w 1993 roku, aby budować procesory graficzne do gier 3D. Podczas gdy gry były największym biznesem firmy przez dziesięciolecia, Nvidia zanurzyła się w inne rynki, w tym subskrypcje gier w chmurze, metaverse i chipy do wydobywania kryptowalut.

Losy Nvidii zmieniły się pod koniec 2022 roku, kiedy OpenAI wydała ChatGPT, otwierając koncepcję generatywnej sztucznej inteligencji dla szerszej publiczności. Technologia ta pokazała przyszłość, w której komputery będą nie tylko pobierać nowe informacje z baz danych, ale także generować nowe treści i odpowiedzi na pytania z dużych pamięci podręcznych nieposortowanych danych.

OpenAI pracuje nad rozwojem sztucznej inteligencji głównie na procesorach graficznych Nvidia. Ponieważ inne firmy, takie jak Microsoft, Google i Meta, zwiększyły swoje inwestycje w badania i rozwój sztucznej inteligencji, potrzebowały najnowszych chipów AI wartych miliardy dolarów, aby zbudować swoje modele.

Huang był twarzą Nvidii i jej głównym sprzedawcą, nieustannie wychwalając potencjał i moc wykorzystania procesorów graficznych firmy do budowania sztucznej inteligencji.

Nvidia, która rozwija oprogramowanie i narzędzia AI od ponad dekady, znalazła się w doskonałej pozycji, aby stać się głównym dostawcą dla największych firm technologicznych. Firma posiada obecnie około 80% rynku chipów AI, a Huang jest jednym z 20 najbogatszych ludzi na świecie.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE