Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Korea Południowa szykuje szczegółowy opis zachęt podatkowych dla branży chipów 

Minister finansów Korei Południowej Choi Sang-mok obiecał, obok zachęt podatkowych, w opublikowanym we wtorek raporcie medialnym, że rząd będzie kontynuował wysiłki na rzecz wsparcia kluczowego przemysłu chipów w kraju. 

Jak podaje Reuters, minister zapowiedział, że władze zaproponują szczegółowe zachęty podatkowe w ramach reform przedsiębiorstw mających na celu zwiększenie wartości spółek notowanych na giełdzie po uzyskaniu w nadchodzących miesiącach większej ilości informacji zwrotnych od uczestników rynku.

„Nadszedł czas, aby omówić konkretne środki w ramach «Programu wartości». Planujemy zorganizować w czerwcu i lipcu dwie lub więcej okazji, aby zebrać opinie przed propozycją corocznych rewizji kodeksu podatkowego” – powiedział Choi.

Minister powiedział reporterom, że władze będą starały się zrównoważyć sprawiedliwość i skuteczność, przygotowując ulgi podatkowe dla spółek uczestniczących w rządowym „programie podnoszenia wartości przedsiębiorstwa”, zaproponowanym po raz pierwszy w lutym i mającym na celu zwiększenie wartości spółek notowanych na giełdzie.

Ponieważ pierwotna propozycja nie spełniła oczekiwań rynku, Korea Południowa oświadczyła, że w następstwie tego zastosuje obniżki podatków od dochodów osób prawnych w przypadku spółek, które zwiększają zyski dla akcjonariuszy, oraz dochodów z dywidend dla akcjonariuszy tych firm. Podkreślono ponadto, że w przyszłym miesiącu rząd opublikuje także szczegółowe środki mające na celu wsparcie krajowego przemysłu półprzewodników i będzie w dalszym ciągu udoskonalać niedawno ogłoszony pakiet polityki wsparcia, mający na celu wspieranie globalnej konkurencyjności krajowych firm.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE