Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Korea Południowa szykuje dużą dotację na półprzewodniki? Środki mają być zainwestowane w badania i rozwój oraz infrastrukturę

Według doniesień prezydent Korei Południowej Yoon Suk Yeol przewodniczył drugiemu spotkaniu poświęconemu przeglądowi gospodarczemu, podczas którego przedstawiono plan wsparcia przemysłu półprzewodników.

Jak podaje raport CNA referowany przez TrendForce, rząd Korei Południowej ogłosił kompleksowy plan wsparcia dla przemysłu półprzewodników na kwotę 26 bilionów KRW (około 19 miliardów dolarów). Plan obejmuje znaczne wsparcie finansowe, rozbudowę parków półprzewodników, rozwój infrastruktury oraz inwestycje w badania i rozwój oraz rozwój talentów, mające na celu ożywienie gospodarki i poprawę warunków życia.

Głównym elementem planu jest program wsparcia finansowego o wartości 17 bilionów KRW zapewniany przez Industrial Bank of Korea, mający na celu złagodzenie potencjalnych wyzwań w zakresie finansowania, przed którymi mogą stanąć firmy podczas budowy nowych fabryk, linii produkcyjnych i sprzętu.

Mówi się, że zachęty do obniżek podatków, które pierwotnie miały wygasnąć w tym roku, zostaną przedłużone, umożliwiając firmom produkującym półprzewodniki częściowe pokrycie kosztów inwestycji w badania i rozwój oraz sprzęt z podatku dochodowego.

Yoon stwierdził, że zachęty w postaci obniżek podatków zachęcają przedsiębiorstwa do zwiększania inwestycji, z korzyścią nie tylko dla samych przedsiębiorstw, ale także tworząc możliwości zatrudnienia o wyższej jakości. Podkreślił, że ponad 70% wsparcia trafi do małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a nie tylko do dużych korporacji. Yoon stwierdził ponadto, że w miarę rozwoju gospodarki obniżki podatków w rzeczywistości będą generować większe dochody podatkowe.

Ponadto utworzony zostanie fundusz ekosystemowy półprzewodników o wartości 1 biliona KRW, aby wspierać mniejsze MŚP z branży półprzewodników dzięki specjalistycznym technologiom w zakresie projektowania płytek, materiałów, komponentów i sprzętu, pomagając im stać się przedsiębiorstwami światowej klasy.

Prezydent Yoon polecił także przyspieszyć budowę megaparków półprzewodników i zobowiązał się do współpracy z różnymi agencjami rządowymi w celu przyspieszenia rozwiązywania problemów infrastrukturalnych, takich jak energia elektryczna, woda i drogi zewnętrzne dla przemysłu. W szczególności w krytycznej kwestii zasilania energią wpływającej na rentowność, rząd zintensyfikuje komunikację z parlamentem, aby przyspieszyć przyjęcie specjalnej ustawy dotyczącej użytkowania sieci, która może znacznie skrócić czas budowy elektroenergetycznych linii przesyłowych. Oczekuje się, że inwestycje w infrastrukturę przekroczą 2,5 biliona KRW, a czas budowy parków przemysłowych zostanie skrócony z 7 lat do 3,5 roku.

Planuje się przeznaczyć 5 bilionów KRW na rozwój siły roboczej w latach 2025–2027, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 3 bilionami KRW przydzielonymi na lata 2022–2024. Prezydent Yoon zwrócił uwagę, że przyszły sukces branży półprzewodników zależy od półprzewodników systemowych, które stanowią dwie trzecie całego rynku. Dlatego rząd musi współpracować z biznesem, aby zaproponować przełomowe inicjatywy zwiększające konkurencyjność półprzewodników systemowych, zapewniając dominującą pozycję na rynku międzynarodowym. Oczekuje się, że ten kompleksowy plan wsparcia zostanie formalnie wdrożony wkrótce po jego ukończeniu, potencjalnie już w połowie czerwca.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE